barskiii

HOKEJ. Kanadyjczyk Phillip Barski już oficjalnie został nowym trenerem TatrySki Podhala Nowy Targ. Związał się on z „Szarotkami” dwuletnim kontraktem.

– Chcemy iść w kierunku, który zapoczątkowaliśmy dwa lata temu. Phillip zna nasz zespół, oglądał go fazie play-off na żywo. Na pewno jest młodym i perspektywicznym trenerem. Liczymy na jego ogromne zaangażowanie – podkreśla prezes Podhala, Marcin Jurzec.

W nowym sezonie w barwach Podhala w dalszym ciągu będzie też występował Marcin Kolusz.  Gotowość pozostania w zespole zgłasza Krystian Dziubiński, który czeka na finalizację rozmów z władzami Podhala. We czwartek ostateczną decyzję ma też podjąć Przemysław Odrobny, który uzgodnił już warunki nowego kontraktu z „Szarotkami”, ale też rozważa jeszcze grę w szwedzkiej I lidze.

Zawodnikiem Podhala nie jest już Patryk Wajda, który przeniósł się do Tauronu GKS Katowice.  Maleją też szansę że działaczom Podhala uda się zatrzymać w składzie Oskara Jaśkiewicza, którego także kusi klub z Katowic, ale sam zawodnik najchętniej wyjechałby do USA do jednego z klubów lich ECHL.  Także Krzysztof Zapała na dzisiaj daleki jest od porozumienia z władzami Podhala.