zz

HOKEJ. Prezes Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale odniósł się do propozycji części radnych o przeznaczeniu kwoty miliona złotych na rzecz nowotarskiego hokeja.

W wydanym oświadczeniu czytamy:

(…) nie chciałbym aby kwestia hokeja, a w szczególności Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ była wykorzystywana w celach politycznych. Powinniśmy dbać o najcenniejszą dla nas mieszkańców Nowego Targu i całego regionu Podhala tradycje hokeja, która niezmiennie od lat wciąż odgrywa ogromna rolę w promocji miasta w kraju i na świecie.

Otrzymaliśmy duży kredyt zaufania od (włodarzy) Miasta Nowy Targ, który przekłada się również na wysokość tegorocznych dotacji jakie otrzymała hokejowa młodzież. Pozwala to funkcjonować na przyzwoitym poziomie sportowym, aczkolwiek chcąc równać się z najlepszymi potrzeby są stosunkowo większe.

Dobro hokeja w naszym mieście jest we wspólnym interesie. Jest to najpiękniejsza dyscyplina sportu umożliwiająca dzieciom rozwój fizyczny w pełnym wymiarze.

Zapewniamy naszym zawodnikom treningi na lodzie, sali gimnastycznej, basenie oraz udział w rozgrywkach ligi polskiej i słowackiej oraz udział w turniejach międzynarodowych.

Na obecną chwilę mamy najlepszą sportową ofertę rozwoju dla dzieci i młodzieży w mieście za stosunkowo niewiele. Wystarczy tylko chcieć.