IMG 7669

PIŁKA NOŻNA. Na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek w lidze okręgowej piłkarze Wierchów Rabka zapewnili sobie awans do 4 ligi. Przypieczętowali go efektowną wyjazdową wygraną 7:2 nad Kolejarzem Stróże.

Kolejarz Stróże – Wierchy Rabka – Zdrój 2:7 (0:1)

Bramki dla Wierchów: Ciećko 43, 70, Jurzec 51, Masłowski 60, Lupa 65, Omelchenko 78, 84.

Wierchy: Gogola (80 Chariasz) - Wróbel, Zdun, Pociecha (30 Ławrowski), Kościelniak -- Jurzec, Lupa (75 Świder), Masłowski (65 Omelchenko), Jędrzejowski (80 Traczyk), Chodźko – Ciećko

W pierwszej połowie Wierchy jeszcze oszczędziły gospodarzy. Zdobyły tylko jednego gola. W 43 min na listę strzelców wpisał się Ciećko.  Po przerwie rabczanie już urządzili sobie festiwal strzelecki. W 51 min po rzucie rożnym gola zdobył Jurzec. W 60 min Ciećko podaje prostopadle, a Masłowski wygrywał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Kolejarza. W 65 min po kontrataku i podaniu Ławrowskiego, swojego gola zdobywa Lupa. W 70 min Lupa zalicza asystę przy drugim w tym meczu trafieniu Ciećko. W 78 min rezerwowy Omelchenko wykorzystuje błąd defensywy Kolejarza. W 83 min to Kolejarz zdobywa swoją pierwszą bramkę, ale minutę później odpowiada drugim golem Omelchenko. W 85 min gospodarzom udaj się jeszcze zmniejszyć rozmiary i tak bolesnej porażki.

- To było dobre, konsekwentne spotkanie w naszym wykonaniu. W drugiej połowie już „otworzyliśmy” worek z golami i w pełni kontrolowaliśmy przebieg tego co działo się na boisku – mówi kapitan Wierchów, Kamil LupaBardzo się cieszymy, że cel jakim był awans udało się nam zrealizować. Pracowaliśmy na to wszyscy bardzo ciężko – dodaje Lupa