IMG 6535

PIŁKA NOŻNA. Z bardzo dobrej strony pokazali się w swoich ostatnich meczach sparingowych przed inauguracją sezonu w rozgrywkach grupy wschodniej IV ligi zespoły Lubania Maniowy i Wierchów Rabka.

Maniowianie 6:0 pokonali na własnym boisku także czwartoligowy zespół Popradu Rytro. Po pierwszych 45 minutach Lubań prowadził 1:0 po trafieniu Damiana Firka. Po przerwie „worek z bramkami” rozwiązał się na dobre. Jednego z pięciu goli jakie w tej odsłonie maniowianie zaaplikowali rywalom, zdobył debiutujący w ich barwach Brazylijczyk Marcio Da Silva.

- Na pewno cieszą rozmiary zwycięstwa i to nad zespołem z naszej ligi. Nie możemy się jednak zachłysnąć tą wygraną. Nie był to mecz doskonały w naszym wykonaniu. Przede wszystkim wciąż było dużo momentów dekoncentracji, kiedy dopuszczaliśmy przeciwnika do głosu. Musimy popracować nad kontrolą wydarzeń na boisku. Cieszy mnie to, że ten mecz pokazał że mamy bardzo wyrównany skład. Każdy kto wchodzi na boisko, daje jakość drużynie. To może być nasza silna broń – podkreśla trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

IMG 6621

Lubań Maniowy – Poprad Rytro 6:0 (1:0)
Bramki: D. Duda 2, D. Firek, Kurowski, Noworolnik, Marcio.
Lubań: Świerad (K. Sikora) – Rzymowski, D. Firek, Augustyn – Pluta, Jandura, D. Antolak, D. Duda, P. Duda, Sydorczuk – Kasperczyk oraz Marcio, M. Firek, Kurowski, Kurnyta, M. Sikora, Noworolnik, Budz.

Wierchy w swojej próbie generalnie ograły w Nowym Targu drugi „garnitur” Podhala. O losach meczu zadecydowała pierwsza połowa, wygrana przez Wierchy 3:0.

- Naszym wyznacznikiem w tym meczu była pierwsza połowa, gdzie do gry desygnowaliśmy zawodników, którzy na ten moment są najbliżej podstawowego składu. I momentami nasza gra wyglądała dobrze, ale przed nami jeszcze dużo pracy. Wydaje mi się że idziemy w dobrym kierunku – ocenił trener Wierchów, Marcin Zubek.

W porównaniu z ubiegłym sezonem Wierchy przeszły prawdziwą rewolucję kadrową. Nowe twarze w drużynie to Łukasz Pazurkiewicz, Grzegorz Misiura, Maciej Styrczula, Jakub Saleh, Jakub Luberda, Michał Żółtek, Łukasz Dudzik, Michał Czubin oraz Argentyńczyk Zenon Nicolas Albertos.

- Szukamy jeszcze zawodnika na pozycję 6 lub 8. Mamy już kandydata. Kadrę mamy liczą, ale to ważne. Zależało mi na tym aby każdy zawodnik miał na swojej pozycji konkurenta - podkreśla Zubek

Wierchy Rabka – Podhale Nowy Targ 3:1 (3:0)
Bramki dla Wierchów: Pazurkiewicz 2, Misura
Wierchy: Styrczula (Gogola) – Kościelniak, Zenon, Jedzrejewski, Jurzec, Saleh, Masłowski, Misiura, Ciećko, Pazurkiewicz ora Luberda, Traczyk, Wróbel, testowany, Olszanicki, Waksmundzki, Żółtek, Dudzik.