IMG 7237

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ w swoim pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2019/2020 przegrali w Oświęcimiu z Re-Plast Unią 1:6.

Jedynego gola dla Podhala zdobył w 5 min Słowak Emil Svec. To był jeden z 8 nowych – w porównaniu z zeszłym sezonem - zawodników w składzie „Szarotek”, którym przyglądali się trenerzy Phillip Barski i Jarosław Różański.

Z różnych powodów zabrakło Przemysława Odrobnego, Macieja Sulki, Roberta Mrugały, Filipa Wielkiewicza i Kacpra Guzika. 

- Pierwsza tercja dobra w naszym wykonaniu, później wyszły ciężkie treningi i tak ma być. Mamy się z czego poprawić. To był pierwszy mecz i dobre przetarcie przed dalszymi spotkaniami – podsumował pełniący w tym spotkaniu funkcję kapitana Podhala, Krystian Dziubiński.

- Trudno być zadowolonym jak przegrywa się 1:6, ale na to spotkanie trzeba popatrzeć z szerszej perspektywy. Do meczu przystąpiliśmy po ledwie 6 dniach na lodzie. W dodatku było w składzie wielu nowych zawodników. Uczymy się nowego systemu. Mieliśmy wiele dobrych momentów – ocenił trener Podhala, Phillip Barski.

Kolejny mecz kontrolny nowotarżanie zagrają w piątek w Sosnowcu z Zagłębiem. Początkowo gospodarzem tego meczu miało być Podhale, ale ze względu na awarię maszynowni lodowisko w Nowym Targu przez kilka najbliższych dni jest zamknięte.

Re-Plast Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Bramki

1:0 – Dominik Raška – Patrik Luža - Łukasz Krzemień (2:37, 5/4)
1:1 – Emil Švec – Jakub Worwa - Jason Seed (5:48),
2:1 – Luka Kalan – Miroslav Zaťko - Jakub Šaur (25:55, 5/4)
3:1 – Dominik Raška – Luka Kalan - Miroslav Zaťko (33:37)
4:1 – Aleksiej Trandin – Martin Przygodzki (39:19)
5:1 – Patryk Noworyta – Sebastian Kowalówka - Martin Przygodzki (40:55)
6:1 – Gregor Koblar – Jakub Šaur (53:09)

Podhale: B. Kapica (Bizub) – Arousva, Kamienieu (2); Franek, Hudak, Kominek – Suominen, Seed; Švec, Dziubiński, Worwa – P. Wsół (2), Wojdyła; Jenčik, Neupauer (2), Gruszka – Słowakiewicz, D. Kapica, Siuty.