IMG 0368

TENIS STOŁOWY. W swoim pierwszym meczu sezonu 2019/2020 w rozgrywkach grupy południowej I ligi, pingpongistki Gorców Nowy Targ wygrały 7:3 we własnej hali z zespołem PWSZ Zamość.

Wbrew temu co może sugerować wynik końcowy nie był to dla nowotarżanek spacerek.

Szczególnie początek nie napawał optymizmem. W pierwszym rzucie gier singlowych, na drugim stole Gorce przegrały 0:3 oba swoje pojedynki. Kamila Małysiak nie sprostała Annie Brzyskiej, a Anna Cyrwus uległa Aleksandrze Osuch.

IMG 0416

W tym samym czasie na pierwszym stole oglądaliśmy pięciosetowe boje Aleksandry Garb z Karoliną Lalak i Zuzanny Kowalczyk z Patrycją Wawszczuk. Obie nowotarżanki przeżywały w tych potyczkach trudne momenty, ale koniec końców w tie breaku wykazały więcej „zimnej krwi” i stan meczu przed grami deblowymi był remisowy.

Deble to prawdziwa huśtawka nastrojów. Szczególnie Garb z Kowalczyk na własne życzenie zrobiły sobie „nerwówkę” w starciu z Lalak i Brzeską. Po pierwszych łatwo wygranych dwóch setach, dwa kolejne przespały i potrzebny był set piąty. W nim już zawodniczki Gorców odzyskały kontrolę i przechyliły szalę zwycięstwa.

Cyrwus w duecie z Małysiak, także prowadziły 2:0 w setach, ale w trzeciej partii to rywalki były górą. Czwarty set po nerwowym początku, nowotarżanki ponownie rozstrzygnęły na swoją korzyść.

IMG 0708

4:2 po grach deblowych stawiał gospodynie w bardzo korzystnym położeniu przed czterema ostatnimi grami singlowymi. 50 procentowa skuteczność wystarczała bowiem do końcowego zwycięstwa.

Analizując początek meczu wydawało się, że kluczem do postawienia kropki nad i, będą pojedynki na pierwszym stole. Tymczasem to na drugim stole Cyrwus z Małysiak sięgnęły po komplet punktów. Cyrwus w pięciu partiach ograła faworyzowaną Brzeską, a Małysiak nie oddała nawet seta Osuch.

Siódmy punkt dorzuciła Garb, po gładkim zwycięstwie nad Wawszczuk. Nie powiodło się Kowalczyk, która 2:3 przegrała z Lalak.

IMG 0496

Gorce Nowy Targ – PWSZ Zamość 7:3

I stół: Lalak – Garb 2:3, Wawszczuk – Kowalczyk 2:3, Lalak – Kowalczyyk 3:2, Wawszczuk – Garb 0:3.
II stół: Brzyska – Małysiak 3:0, Osuch – Cyrwus 3:0, Brzyska – Cyrwus 2:3, Osuch – Małysiak 0:3.
Deble: Kowalczyk/Garb – Lalak/Brzyska 3:2, Cyrwus/Małysiak – Wawszczuk/Osuch 3:1.