hokejee

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ zajęli ostatecznie czwarte miejsce w Memoriale Ocskaya Gabora w węgierskim Szekesfehervvr. W meczu, którego stawką było miejsce trzecie „Szarotki” uległy 2:4 czeskiej drużynie HC Vitkovice.

Nowotarżanie byli godnym rywalem dla reprezentanta czeskiej ekstraklasy. Co prawda zaczęli od straty gola w 12 minucie, ale w drugiej tercji, w przeciągu niespełna 10 minuty odrobili straty z nawiązką. W 26 min wyrównał – mimo gry w liczebnym osłabieniu – Bartłomiej Neupauer, a po chwili już gdy obie drużyny gry w komplecie na listę strzelców wpisał się, bardzo skuteczny ostatnimi czasy Tomas Franek. Góralom jednak nie dało się utrzymać prowadzenia do końca drugiej tercji. Czesi wyrównali w 37 minucie. Ta odsłona zakończyła się bokserskim pojedynkiem z udziałem Roberta Mrugały.

Trzecia tercja wyrównana. W końcówce to jednak Czesi wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Gole zdobyte w odstępie 104 sekund rozstrzygnęły losy tego spotkania.

- Kolejne dobre spotkanie, w którym pokazaliśmy charakter i wolę walki. Myślę, że to powód do dumy dla naszych kibiców. Żal tych błędów z trzeciej tercji, po których straciliśmy gole, bo naprawdę stać nas było dzisiaj aby sprawić niespodziankę. Myślę, jednak ze mało kto przed rozpoczęciem turnieju spodziewała się, że stawimy taki opór tak mocny zespołom. Godnie reprezentowaliśmy nasz klub, nasze miasto i cały polski hokej – powiedział trener Podhala, Phillip Barski.

Indywidualne wyróżnienie trafiło w ręce Przemysława Odrobnego, który wybrany został najlepszym bramkarzem turnieju.

KH Podhale Nowy Targ – HC Vitkovice Ridera 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Bramki: 0:1 Werbik – Sidlik (11:51), 1:1 Neupauer – Kamieniew (25:57 w osłabieniu), 2:1 Franek –Guzik – Siuty (34:49), 2:2 Nemec – Dej – Kvasnicka (36:11), 2:3 Schleiss – Bodak – Werbik (57:39), 2:4 Werbik – Guman (59:13)

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Švec, Dziubiński, Worwa – Mrugała, Kamieniew, Franek, Neupauer, Guzik – Wsół, Sulka, Słowakiewicz, Hudak, Wielkiewicz – Siuty, Pettersson