IMG 2225

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ w drugim meczu w sezonie, a pierwszym wyjazdowym, rozgromili w Janowie drużynę Naprzodu 8:0.

Wynik końcowy najlepiej oddaje to co przez 60 minut działo się na lodzie. Cały mecz to duża przewaga Podhala. 

Pierwsza tercja zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem „Szarotek” i to był najmniejszy wymiar kary jaki spotkał gospodarzy. 

Oba gole w tej odsłonie padły w 14 minucie, w odstępnie 40 sekund. Najpierw Franek odebrał krążek jednemu z graczy Naprzodu za jego bramką, podał do Guzika, a ten z bliska trafił do siatki. Za moment po kontrataku rozprowadzonym przez Petterssona, na listę strzelców wpisał się Worwa. W końcówce tej odsłony dwie groźne akcje mieli janowianie. Najpierw Tstiok zwlekał z oddaniem strzał i został zblokowany, a po chwili szarżę Adamusa zatrzymał Odrobny.

Druga tercja zaczęła się od ataków gospodarzy. Okazje mieli Adamus i Kondraszow, ale zabrakło im zimnej krwi pod bramką Podhala. Zapędy janowian ostudził Dziubiński. Kapitan „Szarotek” w 79 sekund zdobył dwa gole. Tę drugą sprezentował mu, niefortunnie interweniujący za swoją bramką, bramkarza Naprzodu.  W ostatnich 10 minutach tej odsłony nowotarżanie dołożyli jeszcze trzy bramki. Efektowne było trafienie na 0:6 Petterssona, który przymierzył w samo „okienko”. Gol numer 7 autorstwa debiutującego w oficjalnym meczu w Podhalu Kanadyjczyka Seeda, padł w ostatniej sekundzie liczebnej przewagi nowotarżan.

W ostatnich 20 minutach Podhalanie gdzieś zatracili skuteczność i już tylko raz trafili do bramki Naprzodu. Swojego pierwszego w sezonie gola zdobył w 57 min po indywidualnej akcji Svec

Naprzód Janów – KH Podhale Nowy Targ 0:8 (0:2, 0:5, 0:1)
Bramki: 0:1 Guzik (Franek) 14, 0:2 Worwa (Pettersson) 14. 0:3 Dziubiński (Worwa, Svec) 27, 0:4 Dziubiński (Wielkiewicz) 28, 0:5 Guzik (Dziubiński, Franek) 31, 0:6 Pettersson (Jencik, Wielkiewicz) 31, 0:7 Seed (Svec, Neupauer) 38, 0:8 Svec (Worwa, Wsół) 57.
Naprzód: Krofta (28Berdnard) – Kosakowski, Krokosz, Wąsiński, Kondraszow, Adamus – Stępień, Badora, Tstiok, Skrodziuk, Rybak – Sarna, Ames, Gorzycki, Rajski, Ksiondz – Niedźwiedź, Kapłon, Kosmęda, Piper, Wróbel
Podhale: Odrobny (40 Kapica) – Suominen, Seed, Jencik, Dziubiński, Wielkiewicz – Mrugała, Kameniew, Franek, Neupauer, Guzik – Wsół, Sulka, Svec, Pettersson, Worwa oraz Siuty, A. Słowakiewicz.
Sędziowali Paweł Breske, Mateusz Krzywda. Kary: 4-4 min.