rysysyd

PIŁKA NOŻNA. Nie wiedzie się ostatnio w rozgrywkach grupy południowej I ligi piłkarkom Rysy Bukowina Tatrzańska. Zespół Pawła Rusinka w dwóch ostach meczach schodził z boiska w roli pokonanych.

Resovia Rzeszów – Rysy Bukowina Tatrzańska 5:0 (3:0)
Rysy: Dulak – Nowak (66 Lonekova), Nowobilska, Łęgowska, Szlósarczyk – Misiura, Kokośkova, Kubaskova, Kulpa (75 Vranova), Solawa – Maciążka (46 Kornaś).

- Mecz rozpoczynamy nie skoncentrowani, z szybkiego rozegrania rzutu wolnego przez rywali, tracimy bramkę w 8vminucie meczu. 10 minut później to my nie wykorzystujemy karnego. Taka jest piłka nożna i to rywal później strzela na 0:2 i 0:3. Drugą połowę rozpoczynamy bez Klaudii Maciążki- na szczęście uraz okazał się nie, aż tak poważny jak były tego podejrzenia. Mecz ostatecznie przegrywamy 0:5 i musimy uznać lepszą grę rywali - ocenił tenere Rysów Paweł Rusinek.

Rysy – Czwórka Radom 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Chmura 54, 0:2 Mazurkiewicz 90, 1:2 Solawa 90+4.
Rysy: Dulak – Pisowicz (65 Kulpa), Szlósarczyk, Łagowska, Nowobilska – Misiura, Kokośkova, Kubaskova, Maciążka, Nowak (46 Lonekova) – Solawa.

- Zaangażowania mojej drużynie nie da się odmówić. Od pierwszych minut graliśmy konsekwentnie i odpowiedzialnie. Pierwsza połowa to ciągła walka o każdy centymetr boiska. Swoje szanse miały goście obijając nam poprzeczkę. My natomiast oddajemy dwa groźne strzały- Pisowicz i Maciążki, które tylko dzięki dobrze dysponowanej bramkarce zostały zbite na rzut rożny. Po szybko wyprowadzonej kontrze tracimy bramkę w 54’. Kolejny czas to wymiana ataków z obu stron. Zostaliśmy zmuszeni do ataku by wywalczyć chociażby remis w dzisiejszym meczu. Natomiast to my tracimy bramkę w 90’ podczas zamieszania w polu karnym i dobitce strzału. W ostatniej akcji meczu ładny strzał Solawy daje nam honorową bramkę. Cieszy postawa drużyny oraz zaangażowanie dziewczyn w grę w dzisiejszym meczu. Dziś mamy do Siebie sportową złość bo zostawiliśmy w meczu dużo zdrowia a mecz kończymy porażką. W Rysach znajduje się duża liczba zaangażowanych zawodniczek dzięki czemu tworzymy drużynę która w kolejnych meczach będzie zdobywać punkty- podsumował szkoleniowiec Rysów.