safe image HOKEJ. Hockey Progress Managment to pierwsza w Polsce profesjonalna hokejowa agencja menadżerska. Na jej czele stanęli Krzysztof Zapała oraz Przemysław Nasiukiewicz.

Zapały kibicom polskiego hokeja przedstawiać nie trzeba. Wychowanek Podhala Nowy Targ w tym sezonie nieco z przymusu (sprawa jest szeroko znana) po blisko 30 latach zakończył już profesjonalną karierę. Zaraz po tej decyzji, zapewniał, że chce odpocząć od hokeja i zająć się zupełnie czymś innym.

Wszystko jednak zmieniło się po telefonie od Przemysława Nasiukiewicza, radcy prawnego, który prowadzi agencję menadżerską, reprezentującą żużlowców.

Obaj panowie błyskawicznie znaleźli nic porozumienia i tak powstał „Hockey Progress Managment”

- Razem z Przemkiem doświadczonym w przestrzeni managementu sportowego stworzyliśmy platformę, która ma pomóc zawodnikom w profesjonalnym spojrzeniu na hokej. Swoje działania skoncentrujemy na umożliwieniu im rozwoju kariery w kraju, jak i poza jego granicami – mówi Zapała - Moje doświadczenie i świetna znajomość środowiska hokejowego i jego ogromnych potrzeb sprawia, że wiem jak wiele trzeba zrobić, by poprawić wizerunek polskiego hokeja. Jesteśmy zdeterminowani, by wspierać zawodników, pomagać załatwiać wszelkie formalności, sprawić by mieli dobre relacje z klubami. Zadbamy o to, by zawodnicy skupili się tylko i wyłącznie na treningu i grze – podkreśla były już wielokrotny reprezentant Polski.

Nasiukiewicz podczas 14 lat pracy w roli agenta żużlowców prezentował około stu zawodników z Polski i ze świata (posiadających m.in. tytuły mistrzów świata i mistrzów Europy) kontraktując ich do lig i zawodów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Argentynie i większości krajów Europy. Był członkiem Komisji Orzekającej Ligi Ekstraligi Żużlowej, wykładowcą z zakresu prawa sportowego w Szkole Wyższej w Płocku, a obecnie jako prawnik współpracuje z wieloma klubami sportowymi i występuje w roli eksperta w mediach sportowych.

- Jestem zafascynowany hokejem! Jest widowiskowy, szybki, dynamiczny, pełen zwrotów akcji, wymagający silnego charakteru. Do tego bardzo się cieszę, że mogę współpracować z kimś takim jak Krzysiek Zapała, który jest żywą legendą polskiego hokeja i świetnym facetem – zaznacza Nasiukiewicz.

Hockey Progress Managment pozyskał już pierwszych zawodników. Są w tym gronie reprezentanci Polski. Ich nazwiska na razie są owiane tajemnicą, ale jak zapewniają właścicieli agencji już nie długo zostaną podane do wiadomoości publicznej.