YIP2227 72

HOKEJ. Drużyna Energii Toruń to kolejna ofiara kapitalnie dysponowanych w ostatnich tygodniach hokeistów Podhala Nowy Targ. To było zaległe spotkanie 9 kolejki. „Szarotki” wygrały na Tor-Torze 4:1 i była to już ich 8 (!) z rzędu wygrana, po której w tabeli nowotarżanie awansowali na miejsce 6.

Od pierwszej do ostatniej minuty dominacja Podhala w tym spotkaniu nie podległa żadnej dyskusji.  Mecz „ustawiły” dwa szybkie gole zdobyte przez nowotarżan w pierwszej tercji.

Już w 74 sekundzie po wygranym w tercji torunian „buliku” przez Jussi Nattinenna, skuteczny strzał oddał Alexander Pettersson.  W 9 min Podhale wykorzystało pierwszą i jak się później okazało jedyną grę w liczebnej przewadze. Po zagraniu od Bartłomieja Neupauera, Richard Jencik sprytnie zmienił tor lotu krążka tuż przed toruńskim bramkarzem.

Gol numer trzy dla „Szarotek” padł w 24 min. zdobył go po indywidualnej akcji i efektownym trafieniu w „okienko” Emil Svec.  Podhalanie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli w kolejnych minutach tego spotkania. Imponowali konsekwencją w realizacji założeń taktycznych. Co prawda na początku trzeciej tercji defensorom Podhala nie udało się upilnować Rosjanina Dienisa Sierguszkina, ale w odpowiedzi czwartego gola po kontrataku dla „Szarotek” zdobył Krystian Dziubińskim i w tym momencie losy tego spotkania został już definitywnie rozstrzygnięte.

- Cieszymy się z zwycięstwa. W hokeju czy w jakimkolwiek innym sporcie rzadko zdarza się wygrać 8 meczów z rzędu. Mamy więc powody do zadowolenia, ale też zdajemy sobie sprawę, że ciągle musimy ulepszać niektóre z aspektów naszej gry. Teraz chcemy jak najlepiej wykorzystać tę przerwę, troszkę odpocząć i zregenerować siły – przyznał trener Podhala, Phlillp Barski.

Energa Toruń – KH Podhale Nowy Targ 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Bramki: 0:1 Pettersson (Nattinnen) 2, 0:2 Jencik (Neupaue, Suominnen) 9, 0:3 Svec (Dziubiński, Willick) 24, 1:3 Serguszkin (Sadretniow) 42. 1:4 Dziubiński (Seed, Słowakiewicz) 45.
Podhale: Odrobny – Suominen, Seed,Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Kamieniew, Dziubiński, Nepauer Franek – Sulka, Mrugała, Pettersson, Nattinen, Słowakiewicz oraz Różański, Siuty, Wielkiewicz.
Sędziowali: Michał Baca, Mirosław Cybuch.
Kary: 2-6 min.