jarmutaturbacz

PIŁKA NOŻNA. Z trzech drużyn z naszego regionu, które w sobotę rozegrały swoje mecze w ramach kolejnej serii spotkań ligi okręgowej powody do radości ma tylko Jarmuta Szczawnica, która po ostatnich słabszych występach, wreszcie zagrała na swoim normalnym poziomie i na własnym stadionie pewnie 4:1 pokonała Turbacza Mszana Dolna. Swoje wyjazdowe mecze przegrały natomiast zespoły Czarnych Czarny Dunajec i Jordana Jordanów.

Jarmuta Szczawnica – Turbacz Mszana Dolna 4:1(2:1)
Bramki: 0:1 Gniecki 8, 1:1 J. Pietrzak 14, 2:1 Kuziel 20, 3:1 W. Wiercioch 46, 4:1 Kuziel 52
Jarmuta: Gołdyn – Jasiurkowski, Czubiak, M. Bobak, Komorek, Jurek, Weber, J. Pietrzak (85 Zachwieja), W. Wiercioch (75 Janc), Kuziel (80 Ziemianek), Słowik
Turbacz: Stożek – Popławski, Czarnota, Skolarus, Flig (58 Lekki (73 Potaczek)), Kubowicz(80 Leżański), Dziadkowiec, Wacławik, Dawiec (46 Brzana), Gniecki, Mackiewicz (80 Łabuz)

- W tygodniu przeprowadziliśmy w zespole męskie rozmowy. Pewne rzeczy sobie wyjaśniliśmy i efektem tego jest ta wygrana – powiedział po meczu trener Jarmuty Grzegorz Borucki.

Zaczęło się jednak po myśli gości, którzy w 8 min po kontrataku wyszli na prowadzenie. Gospodarze jednak straty i to z nawiązką odrobili w kolejnym kwadransie. Najpierw Jacek Pietrzak po rzucie rożnym dopadł do piłki na 30 metrze i uderzył nie do obrony. W 20 min z kolei po akcji i podaniu z linii końcowej na środek pola karnego Jasiurkowsiego, w górny róg bramki trafił Kamil Kuziel. Już pierwsza akcja po przerwie dała Jarmucie gola trzeciego. Kuziel podał prostopadłe podanie do Wiercicha, ten po wbiegnięciu w pole karne wypalił pod poprzeczkę. W 52 min Kuziel wpisał się po raz drugi na listę strzelców, tym razem po asyście J. Pietrzaka

fot. Wojciech Niezgoda 

Sokół Słopnice – Czarni Czarny Dunajec 2:0 (0:0)
Czarni: Slesarczuk – D. Bukowski, Wszołek, Wiśniewski, Pachabut, Zahradnik (86 Strączek), T. Zahora, W. Zahora, Kobylak (72 Marusarz), Wesołowski, Pająk

Czarni długo stawiali zacięty opór faworyzowanej drużynie gospodarzy. W ostatnim kwadransie gry słopniczanie zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa. Najpierw w 75 min do bramki Czarnych trafił Hutek, a w 89 min Pach.

Zalesianka Zalesie – Jordan Jordanów 3:2 (2:0)
Bramki dla Jordana: Hanusiak 56, 72
Jordan: Sum –Karol Pietrzak, M. Ryś, Wójtowicz (78 Kulak), Brzana (46 Łaczek), Jochymek (86 Hodana), Samek (42 Szklany), Ferek, G. Tyrpa, H. Hanusiak, Madziała (78 Kowalcze)

Jordan dwukrotnie łapał kontakt z gospodarzami, po dwóch trafieniach Hanusiaka, ale finalnie podopiecznym Jakuba Jeziorskiego nie udało się doścignąć rywala, w szeregach którego pierwszoplanową rolę odegrał duet czarnoskórych zawodników Sessah – Assinor.