Podhkao3r

HOKEJ. Po dwóch z rzędu porażkach, hokeiści Podhala w meczu 28 kolejki zainkasowali komplet punktów w wyjazdowym meczu z GKS Katowice i kosztem tej właśnie drużyny awansowali w ligowej tabeli na miejsce czwarte.

Pierwsza tercja remisowa i to było dobre odzwierciedlenie tego co w tej odsłonie działo się na tafli. Było to bowiem wyrównane 20 minut. Żadnej ze stron na dłużej nie udało się przejąć inicjatywy. Zaczęło się od bramki dla Podhala. W 6 min podczas liczebnej gry „Szarotek” indywidualną akcją popisał się Jusii Nattinnen. Gospodarze odpowiedzieli w 14 min. Składną akcję drugiej formacji katowiczan, celnym strzałem sfinalizował Patryk Krężołek.

Drugą tercją Podhale zaczęło w liczebnej przewadze. Wprawdzie tym razem wykorzystać tego nie zdołało, ale kilka sekund po tym jak na lód wrócił ukarany zawodnik gospodarzy, świetnym uderzeniem tuż pod poprzeczkę, prowadzenie „Szarotkom” przywrócił Alexander Pettersson. Potem jeszcze nowotarżanie dwukrotnie a katowiczanie raz grali 5 na 4, ale wynik w tej części się już nie zmienił. Najbliższej zdobycia wyrównującego gola dla gospodarzy był wychowanek Podhala Oskar Jaśkiewicz. Po jego strzale, w sukurs Przemysławowi Odrobnemu przyszedł słupek.

W trzeciej tercji przeważały Katowice – z każdą minutą coraz wyraźniej. Podhale mądrze jednak broniło dostępu do swojej bramki, w której mocnym punktem był Odrobny. W efekcie jednobramkowe prowadzenie „Szarotki” utrzymały do syreny końcowej.

- Bardzo trudne spotkanie. W meczach z Unią i Tychami nie zaczęliśmy dobrze. Dzisiaj od samego początku trzymaliśmy się naszego planu. Jestem dumny z mojego zespołu. W Katowicach nigdy nie gra się łatwo. Dlatego bardzo się cieszymy w tego zwycięstwa, które sprawia, że w dobrych nastrojach przygotowujemy się następnego meczu – powiedział po spotkaniu trener Podhala, Phillip Barski.

GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Nattinen (Seed) 6, 1:1 Krężołek (Jaśkiewicz, Salmi) 14, 1:2 Pettersson (Jencik, Neupauer) 22,

Katowice: Rahm – Franssila, Krawczyk, Da Costa, Makkonen, Rajamaki – Salmi, Jaśkiewicz, Lahde, Cimzar, Turtiainen – Tomasik, Kolusz, Mularczyk, Uski, Michalski – Krężołek, Starzyński, Paszek.
Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Kamieniew, Pettersson, Neupauer, Różański – Mrugała, Sulka, Dziubiński, Valentino, Nattinen oraz Wsół, Słowakiewicz, Siuty, Guzik
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Mateusz Krzywda.
Kary: 8-2 min.