mrozekk

PIŁKA NOŻNA. Po półtora roku z funkcji szkoleniowca piłkarzy trzecioligowego Podhala Nowy Targ zrezygnował Dariusz Mrózek. Oficjalnie powodem są sprawy prywatne. Jego nowym klubem został BTS Rekord Bielsko Biała.

- Ilość obowiązków i chęć wykonania swojej pracy jak najlepiej nie pozwalała mi, pomimo niezbyt dużej odległości z Nowego Targu do mojego miejsca zamieszkania, na częste przebywanie w domu z rodziną. Rozłąka była dość uciążliwa. W podjęciu takiej decyzji pomocna była również oferta na objęcie drużyny jednego z bielskich klubów, co pozwoli mi na realizację swojej pasji trenerskiej i spędzanie większej ilości czasu z małżonką i dwójką dorastających dzieci – tak tłumaczy swoją decyzję Dariusz Mrózek w rozmowie z oficjalnym portalem internetowym Podhala.

Pod wodzą trenera Mrózka piłkarze NKP Podhale rozegrali łącznie 52 spotkania, w których drużyna zdobywała średnio 1,94 punktu na mecz. Złożyło się na to aż 30 zwycięstw, 11 remisów oraz 11 porażek. Bilans bramkowy Podhala w tym czasie wyniósł średnio 1,73 strzelonych do 0,94 straconych goli na mecz.

Pod wodzą tego szkoleniowca nowotarżanie przez 29 (!) spotkań mogli szczycić się mianem niepokonanych, odnosząc w tym czasie 12 kolejnych zwycięstw.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kto zastąpi Mrózka z na stanowisku pierwszego trenera Podhala. Nieoficjalnie mówi się, że najwyżej stoją akcje dotychczasowego II trenera Marcina Zubka.