spunia2

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Sparty Spytkowice w kolejnym spotkaniu rozgrywek II ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej, mimo ambitnej postawy przegrali 3:6 w Nowym Targu z prowadzącą w tabeli z kompletem punktów Unią Tarnów.

Po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 3:1. Pierwsze dwa gole zdobyli gracze „Jaskółek”. Sparta złapała kontakt za sprawą trafienia Daniela Skwarka, ale ostatnie słowo przed przerwą należało do tarnowian. Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy w odstępie kilkudziesięciu sekund doprowadzili do wyniku 3:3. Najpierw efektownie w „okienko” bramki Unii trafił Kamil Wójciak, a po chwili kontratak sfinalizował Michał Sobczak. W kolejnych 3 minutach spytkowiczanie stworzyli sobie jeszcze trzy dogodne do zdobycia gola sytuacje, ale tych już nie wykorzystali. W kolejnych fragmentach spytkowiczanom nie posłużyły zmiany w składzie. Tarnowianie ponownie przejęli kontrolę nad meczem, a swoją przewagę udokumentowali trzema golami, które ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na ich korzyść.