IMG 1655lk

PIŁKA NOŻNA. Drugie spotkanie sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi rozegrały Wierchy Rabka. Na boisku w Nowy Targu rabczanie pokonali 4:1 A klasową drużynę Naroża Juszczyn.

- W pierwszej połowie podzieliliśmy mecz na dwie fazy. Na początku staraliśmy się wysoko atakować przeciwnika. Z różnym skutkiem. W dalszej części już pozwoliliśmy na budowanie akcji przez rywali, a sami nastawieni byliśmy na kontratak. Właśnie w taki sposób strzeliliśmy drugą bramkę. Pierwszą, po stałym fragmencie gry. Przeciwnik znacząco nie zagroził naszej bramce. W drugiej połowie to już pełna nasza dominacja. Stworzyliśmy kilka 100 % sytuacji. Wykorzystaliśmy dwie. Nie uniknęliśmy błędu w obronie, czego konsekwencją była stracona bramka z rzutu karnego – ocenił trener Wierchów Sebastian Świerzbiński, który w trakcie spotkania przyglądał się kolejnej grupie zawodników testowanych. Najbardziej doświadczony z tej grupy był 24 letni Tomasz Dudek, wychowanek Hutnika Nowa Huta, który ma też za sobą grę w młodzieżowych zespołach i drużynie rezerw Cracovii, a przez ostatnie 3 lata reprezentował Zjednoczonych Branice (wielicka A klasa).

Wiosną w barwach Wierchów nie zobaczymy już Argentyńczyka Zenona, a także Mateusza Motłocha i Mateusza Matysiaka z których usług zrezygnowano.

Wierchy Rabka – Naroże Juszczyn 4:1 (2:0)
Bramki dla Wierchów: Ciećko, Czubin, Molis, samobójcza.
Wierchy: Stryczula - Jurzec (46 Wróbel ) Jędrzejowski (75 Sołtys) Świerzbinski ( 46 Traczyk) Luberda, Czubin, Dudek ( 60 Zubek ) , Misiura (46 Wojtanek) , Saleh ( 46 Kościelniak) Ciećko ( 46' Pazurkiewicz) , Dudzik ( 46 Molis)