podhalejkh5runda

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ w piątym w tym sezonie ligowym meczu z JKH Jastrzębiem ponieśli czwartą porażkę i raczej już stracili szansę na to by sezon zasadniczy zakończyć w pierwszej trójce. Aktualnie „Szarotki” w tabeli spadły na miejsce szóste.

Już pierwszy celny strzał gospodarzy – konkretnie Macieja Urbanowicza – w 37 sekundzie tego spotkania dał im prowadzenie. Podhale bardzo szybko miało świetną okazję by wyrównać, ale Kanadyjczyk Justin Valentino – po tym jak chwilę wcześniej był faulowany - zmarnował rzut karny. W 14 minucie – sekundę przed końcem kary Macieja Sulki – JKH podwyższyło prowadzenie. Jakub Gimiński skutecznie dobił strzał Dominika Jarosza. Po tym golu trener „Szarotek” zdecydował się na zmianę w bramce i Przemysława Odrobnego, zastąpił debiutant, Amerykanin Nicholas Villardo. 56 sekund przed końcem pierwszej tercji to Podhale cieszyło się z pierwszego gola. Jego autorem był Emil Svec, który niesygnalizowanym strzałem spod bandy, zaskoczył Davida Marka.

Druga tercja to dominacja JKH, głównie z tego względu, że nowotarżanie seryjnie zaczęli wędrować na ławkę kar. I właśnie w momencie kiedy „Szarotki” grały w podwójnym liczebnym osłabieniu, straciły trzeciego gola. Na listę strzelców w szeregach JKH wpisał się Heinrich Jabornik.

Trzecia tercja zaczęła się od gola kontaktowego dla nowotarżan. Krystian Dziubiński odebrał krążek Gimińskiemu, dograł przed bramkę do Kyle Campbella, a ten z najbliższej odległości pokonał Marka. Kolejnych kilka minut to napór „Szarotek” , ale bez bramkowego efektu. W 59 min zapędy nowotarżan ostudził strzałem do pustej już bramki Jabronik. Co prawda 19 sekund przed syreną końcową do bramki JKH trafił jeszcze Alexander Pettersson, ale na coś więcej czasu już nowotarżanom nie starczyło.

JKH Jastrzębie – KH Podhale Nowy Targ 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Bramki: 1:0 Urbanowicz (Wałęga) 1, 2:0 Gimiński (Jarosz, Wałęga) 14, 2:1 Svec (Franek, Willick) 20, 3:1 Jabornik (Rothla) 27, 3:2 Cambpell (Dziubiński) 44, 4:2 Jaborniik 59, 4:3 Pettersson (Dzubiński, Stadel) 60.
Podhale: Odrobny (15 Villardo) – Suominen, Seed, Franek, Willick, Svec – Chaloupka, Puzic, Pettersson, Dziubiński, Nattinnen – Stadel, Sulka, Valentino, Neupauer, Jencik oraz Mrugała, Słowakiewicz, Siuty, Cambpell.
Sędziowali Tomasz Radzik, Patrk Pyrskała.