mrowkaglinik

PIŁKA NOŻNA. Efektowne zwycięstwo w kolejnym meczu sparingowym odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ. Na boisku w Stróżach podopieczni Marcina Zubka pokonali 7:2 czwartoligowy Glinik Gorlice.

Z siedmiu bramek Podhala trzy pierwsze były autorstwa Damiana Mrówki, który tego dnia obchodził urodziny. Co więcej na skompletowanie klasycznego hat-tricka potrzebował on na to ledwie 6 minut. Pierwszeg gola w barwach Podhala zdobył Hubert Maślanka. 

- Pierwsza połowa, poza jej początkowymi fragmentami, była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Te elementy nad którymi pracujemy, były odpowiednio realizowane, głównie w ofensywie i to nas jako sztab cieszy. W II połowie trochę wyglądało to gorzej, brakowało płynności w budowaniu gry i straciliśmy niepotrzebnie dwie bramki w prosty sposób, ale finalnie z tego meczu kontrolnego możemy być zadowoleni – podsumował trener Podhala, Marcin Zubek. 

Kolejny mecz sparingowy Podhale rozegra w sobotę. Początkowo nowotarżanie mieli grać w Bielsko Białej z Rekordem, ale ostatecznie zmierzą się w Nowym Targu z Garbarnią Kraków. Początek meczu godzina 13.

Glinik Gorlice – NKP Podhale Nowy Targ 2:7 (0:4)
Bramki dla Podhala: Mrówka, 15, 20, 21, Lepiarz 22, Witkowski 38, Otręba 66 Maślanka 72.
Podhale: Szukała (46 Pieszek) – Witkowski (60 Derek), Wajsak, Lewiński (46 Mączka), Tonia (46 Maślanka) – Potoniec (46 Hruska), Skórski (60 testowany), Dynarek (46 Mianowany), Mizia (60 Barbus) – Lepiarz (60 Otręba), Mrówka (46 Palonek)