lubwisla3

PIŁKA NOŻNA. Czwartoligowe rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock były kolejnym rywalem w meczu sparingowym piłkarzy Lubania Maniowy. Rozegrany w Nowym Targu mecz zakończył się w pełni zasłużoną wygraną płocczan 4:1.

Końcowy wynik jest adekwatny do tego jak to spotkanie wyglądało. Młodzi zawodnicy z Płocka, pokazali się z bardzo dobrej strony i górowali nad manio wianami w każdym elemencie gry. Wygrać mogli w wyższych rozmiarach, ale m.in. dwa razy po ich strzałach piłka trafiała w poprzeczkę. Lubań także mógł, a nawet powinien zdobyć w tym spotkaniu więcej niż jednego gola. Okazje ku temu zmarnowali m.in. Rafał Hagowski, Patryk Duda czy Daniel Noworolnik.

lubwisla2

- Mimo porażki bardzo pożyteczny sparing. Cieszę się, że na tym etapie przygotowań trafił się nam taki przeciwnik, bo on pokazał nam nad czym musimy jeszcze pracować. Zespół Wisły składał się z młodych chłopaków, ale już bardzo zawansowanych piłkarsko i to pod względem taktycznym, jak i technicznym – podsumował trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

Lubań Maniowy – Wisła II Płock 1:4 (0:2)

Bramka dla Lubania: Noworolnik.

Lubań: J. Sikora – Rzymowski, Górecki, Firek – Noworolnik, Jandura, Sydorczuk, Kurnyta – P. Duda, Hagowski, Da Silva oraz Rzadkosz, Augustyn, D. Duda, Topór, M. Sikora.

lubwisla5