IMG 1701

Prezentujemy komplet wyników sobornich spotkań nasazych druzyn w 1 kolejce rozgrywek podhalańsko-limanowskiej ligi okręgowej.

Zalesianka Zalesie – Wiatr Ludźmierz 2:1 (1:0)

Bramki:1:0 Augustyn 20, 1:1 Żołtek 67, 2:1 Opoka 90+3.

Wiatr: Antolak – Luberda (90 Dąbrowski), Stopiak, Zubek, Krugiołka – Hrapkowicz CZK 88, Ślusarek, Panek, Siaśkiewicz, Żółtek – Siuta (30 Chrobak).

Jak padły bramki?

1:0 20 min - W zasadzie pierwsza sytuacja gospodarzy. Rozpoczęło się od wyrzutu z autu, piłka trafiła do Augustyna, a ten umieścił ją obok Antolaka.

1:1 67 min - Stopiak długim podaniem w pole karne szukał kolegów i niespodziewanie najmniejszy na boisku Żółtek główkuje celnie z najbliższej odległości

2:1 90+3 min - Paweł Opoka 5 minut po wejściu na boisko pogrąża Wiatr. Wyrzut z autu trafia do niego w pole karne, a ten posyła piłkę obok bramkarza

LKS Szaflary – Laskovia Laskowa 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Szymkowiak 13, 2:0 Gałdyn 30 z karnego, 3:0 Baboń 65 z karnego, 4:0 F. Kamiński 70, 4:1 Wielek 73.

Szaflary: Baboń – Hreśka (75 Gruszka), Topór, Rzepka, Marek (77 Rusnak)– Kasperek (65 Kobylarczyk), Pawlikowski, Szymkowiak (85 Mrugała), Gałdyn – Mrowca (78 Zhuk), F. Kamiński.

Laskovia: Miecik – Uryga, P. Zelek, Smoleń, Rosie (58 Sądel) – Wielek, G. Zelek, Stajder, Pieżga, Franczak – Tokarz (71 Pławecki).

Sędziował Jan Pawlikowski ze Stasikówki.

Żółte kartki: Szymkowiak – Miecik, Franczak.

Jak padły gole

1:0 13 min – kapitalne uderzenie z rzutu wolnego z 25 metrów Szymkowiaka. Piłka mija mur i ląduje w samym „okienku” bramki gości.

2:0 30 min – faulowany w rogu „szesnastki” był F. Kamiński a rzut karny wykorzystał Gałdyn.

3:0 70 min – trzeci karny dla Szaflar (5 minut wcześniej drugą „jedenastkę” zmarnował Gałdyn, trafiając w poprzeczkę) po tym jak Miecik sfaulował Hreśkę. Pewnym egzekutorem Baboń.

4:0 76 min – indywidua akcja Kamińskiego, który wygrywa pojedynek biegowy z obrońcami, mija bramkarza i trafia do pustej bramki

4:1 73 min – Wielek poszedł na przebój prawą stroną, wbiegł w pole karne i celnie przymierzył w dalszy róg bramki Szaflar.

Jarmuta Szczawnica – Wisła Pasierbiec 3:3 (3:1)

Bramki: 1:0 Kuziel 4, 2:0 W. Wiercioch 12, 3:0 Weber 24, 3:1 Twaróg 31, 3:2 Guzik 47, 3:3 Wąsowicz 77.

Jarmuta: Olchawa – Boczoń ŻK, Ziemianek, Mrówka, Bobak -  Czubiak, Janc (70 Zachwieja), Kuziel, Weber, J. Pietrzak - W. Wiercioch

Wierchy: Wojtas - Pajor, Mucha (23 Wnęk), Gąsiorek, W. Szewczyk (60 Toporkiewicz) - Papież ŻK, Twaróg, D. Papież, Guzik (46 J. Szewczyk), Wąsowicz -  Smoter ŻK

Jak padły gole?

1:0 4 min -  daleki  wyrzut z autu w pole karne, tam W. Wiercioch wykłada na 5 metr, a  umieszcza piłkę w siatce.

2:0 12 min - lewą stroną popędził J. Pietrzak. Ściął do pola karnego i zagrał wzdłuż bramki do niepilnowanego W. Wierciocha.

3:0 24 min - kapitalne dalekie podanie posyła Czubiak. Weber ubiega obrońcę i z ostrego kąta perfekcyjnie strzelił pod poprzeczkę.

3:1 32 min -  rzut wolny niemal z połowy boiska. Daleka wrzutka idealnie trafia na głowę Twaroga

3:2 46 min - rajd Guzika kończy się strzałem obok słupka, pod ramieniem Olchawy.

3:3 77 min  - Wąsowicz z podania Smotera uderza pod poprzeczkę

Turbacz Mszana Dolna – Huragan Waksmund 1:4 (0:4)

Bramki dla Huraganu: Kolasa 2, 22, 25. Niverton 36.

Huragan: Byrnas – Kucharski, B. Mroszczak, Mlak, D. Wójciak – Kamiński (76 B. Wójciak), Antolak, Szeliga, P. Zagata, Niverton (60 Urban) – Kolasa.