aaa wisla cz dunajec

PIŁKA NOŻNA. Krakowska Wisła będzie miała swoją filię na Podhalu. Przed kilkoma dniami podpisana została oficjalna umowa partnerska z powstałą w tym celu Akademią Piłkarską Wisła Czarny Dunajec. Współpraca będzie tyczyć się przede wszystkim współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, a także współpracy trenerów.

- Chcemy rozszerzyć dotychczasową formę współpracy w zakresie szkolenia młodzieży. Zawodnicy, którzy trenują w klubach z którymi podpisujemy umowy partnerskie, będą mieli okazję brać udział w organizowanych przez Wisłę treningach, testach, turniejach czy obozach przygotowawczych. Chcemy również, aby współpraca między trenerami Wisły oraz szkoleniowcami z Myślenic, Czarnego Dunajca czy innych klubów miała większy wymiar. W planach mamy stworzenie wspólnych projektów dotyczących szkolenia dzieci, ich rozwoju sportowego, a także integracji lokalnej społeczności – powiedział Dariusz Marzec, trener koordynator grup młodzieżowych „Białej Gwiazdy".

Patronem i twarzą akcji jest jeden z najlepszych krakowskich zawodników Patryk Małecki. – Możliwość współpracy z taką marką jaką w polskiej piłce jest Wisła to dla nas ogromne wyróżnienie. Sam pomysł powołania w Czarnym Dunajcu Akademii pod szyldem „Białej Gwiazdy" powstał dosyć spontanicznie. Pomysłem zaraził mnie Paweł Podczerwiński, który doskonale zna się z Panem Marcem. I tak od pomysłu do realizacji minęło trochę czasu, ale najważniejsze, że wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik – podkreśla prezes Akademii Wisła Czarny Dunajec Andrzej Turaj – Na dniach rozpoczniemy nabór. Chcemy zrobić to z dużą „pompą". Skupimy się głównie na obszarach naszej gminy, choć przed nikim drzwi zamykać nie będziemy. Przyjmować będziemy zarówno chłopców jak i dziewczynki w wieku od 5 do 16 lat. Będzie oczywiście podział na grupy, w ten sposób aby szkolenie przynosiło jak najlepsze i najszybsze efekty. Z naszej strony oferujemy dzieciom pełen sprzęt łącznie z koszulkami meczowymi i treningowymi. Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu, przez cały rok. Od kwietnia do października trenować będziemy na orlikach i boisku trawistym w Czarnym Dunajcu, a w zimie na hali. Mamy też w zanadrzu obiekty w Cichym i Piekielniku. Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowany sztab trenerski m.in. trener Podczerwiński i Andrzej Gogola. Raz na kwartał w zajęciach mają uczestniczyć trenerzy z Wisły. Liczymy też, że gościć będziemy również Patryka Małeckiego – dodaje Turaj.

Zapisy do Akademii przyjmowane są pod numerem telefonu 507 010 267, bądź pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.