aa por sparing

PIŁKA NOŻNA. Zima nie daje za wygraną. W ten weekend odwołano kolejne mecze w rozgrywkach III, IV i V ligi. Wyjątkiem jest potyczka Porońca Poronin z Olimpią Wojnicz. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę na boisku COS w Zakopanem o godzinie 14.

Faworytem tego meczu są piłkarze Porońca, zdecydowani liderzy rozgrywek po rundzie jesiennej. Ich przewaga w tabeli nad drużyną z Wojnicza wynosi 26 (!) punktów. W rozegranym jesienią meczu na boisku Olimpii, podopieczni trenera Tomasza Rogali wygrali 3:0 po trafieniach: Rafała Waksmundzkiego, Roberta Drąga i Marcina Drobnego.

To był mecz do jednej bramki. Nasza przewaga była bardzo wyraźna. Trzy strzelone gole, to było zdecydowanie za mało do ilości wypracowanych okazji. Daleki jestem jednak od tego aby tamto spotkanie porównywać z tym, które przed nami. W moim odczuciu będzie ono zupełnie inne, zdecydowanie trudniejsze dla nas. Zresztą taka będzie cała ta runda – przestrzega trener Rogala.

W meczu sobotnim w szeregach Porońca zabraknie jeszcze pozyskanego w przerwie zimowej, doświadczonego Dawida Bartosa, którego nie zdążono jeszcze potwierdzić do rozgrywek. Pozostali zawodnicy łącznie z kontuzjowanym w ostatnich dniach Mateuszem Chrobakiem a także Ryszardem Czerwcem będą do dyspozycji szkoleniowca.