aa tennis mw

TENIS STOŁOWY. Nowy Targ po raz kolejny był gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Małopolski w kategorii juniorów, juniorek, kadetów i kadetek. Łącznie wzięło w nich udział 85 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów naszego województwa. Nie brakowało i reprezentantów Podhala, choć tym razem nie odegrali oni znaczących ról.

- Nie ma co ukrywać, że jesteśmy mocno zawiedzeni. To jeden z najgorszych występów naszych reprezentantów na przestrzeni ostatnich kilku lat. Szczególnie wyniki juniorów: Filipa Subika i Marcina Wąsika (NA ZDJĘCIU) są zdecydowanie poniżej oczekiwań. Liczyliśmy, że któryś z nich powalczy o medal, a skończyło się na odległych jak na nich miejscach. Także w kadetach rozczarował nieco Antek Pietrzak. Był rozstawiony z numerem jeden, a nie zdołał załapać się nawet do „trójki". Mamy spory materiał do przemyśleń, po tych mistrzostwach. Rywale zaczynają nam uciekać – ocenił trener Gorców Nowy Targ Tomasz Klag.

W rywalizacji kadetek zwyciężyła reprezentantka Bronowianki Kraków Sara Pytel, przed Katarzyną Galus (LUKS Skrzyszów) oraz Patrycją Danaj (UKS Rokicie Szczytniki). W grze podwójnej po złoto sięgnął duet Katarzyna Galus i Patrycja Danaj, srebro przypadło parze Alicja Śliwa (Bronowianka) i Sara Pytel, a brązowe medale podzieliły między sobą Ewa Kołodziej(Płomień Limanowa) i Patrycja Marta (Tarnovia) oraz Aleksandra Chrabąszcz (UKS Olesno) i Roksana Szpilska (Sokół Żabno).

W rywalizacji kadetów mistrzem został reprezentujący Płomień Limanowa Jakub Michalczyk, który w finale pokonał Daniela Lisa z UKS Olesno. Na trzecim stopnia podium stanął z kolei Krzysztof Kapik (Podwawelski Kraków). Na miejscach 5-6 sklasyfikowany został gracz Gorców Antoni Pietrzak. Miejsca innych reprezentantów z Podhala: 17-24: Wojciech Stopka (Gorce), 25-32: Grzegorz Kuruc (Gorce), 33-35: Paweł Stefaniak (Lepietnica Klikuszowa).

W deblach zwyciężył duet Łukasz Węgrzyn (Spektrum) oraz Paweł Błąkała (Zielonka Brzesko), drugie miejsce wywalczyli Dawid Rozum i Jakub Michalczyk z Limanowej, a trzecie Sylwester Lech z Dariuszem Cholewą (obaj Sokół Żabno) Rafał Tatarczuch z Danielem Lisem (obaj UKS Olesno). Pietrzak z Gorców w parze Michałem Ostankiem ze Skawy Wadowice, zajęli miejsca w przedziale 5-8.

W grze podwójnej mieszanej najlepsza okazała się para: Sara Pytel i Krzysztof Kapik. Kolejne miejsca na podium zajęli Patrycja Danaj z Danielem Lisem i Katarzyna Galus z Rafałem Tatarczuchem oraz Alicja Śliwa i Michał Ostanek.

Mistrzem Małopolski w kategorii juniorek została Agata Bejska z Bronowianki Kraków, która wyprzedziła swoje koleżanki klubowe Natalię Kłaput oraz Gabriele Sutor. Bejska i Kłaput triumfowały w deblach, gdzie drugie miejsce wywalczył duet: Emila Zawadzka (Rokicie Szczytniki) z Martą Grajny (UKS Lachowice), a trzecie para: Karolina Wyczółkowska (Płomień) oraz Gabriela Sutor.

Najlepszym juniorem został Bartosz Giza z Bronowianki Kraków, który w finale pokonał innego reprezentanta tego klubu, wychowanka Gorców Damiana Magulskiego. Trzeci był Łukasz Matusiak ze Spektrum Słopnice. Na miejscach 7-8 turniej ukończył Filip Subik, a na 9-12 Marcin Wąsik. Obaj to zawodnicy Gorców.

Matusiak wspólnie z innym pingpongistą ze Słopnic Adrianem Kaimem triumfował w grze deblowej. Drugie miejsce było dziełem Magulskiego i Gizy, a trzecie nowotarżan: Subika z Wąsikiem oraz Mateusza Kachela i Daniela Skowrona (obaj ULKS Lachowice).

W mikstach zwyciężyli Giza z Kłaput, przed Zawadzką i Matusiakiem, Grajny i Subikiem oraz Wyczółkowską i Nowakiem.

Organizatorem mistrzostw był Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego wspólnie z Klubem Sportowym Gorce Nowy Targ. W uroczystości nagradzania zwycięzców udział wziął w-ce prezes KOZTS Józef Guzik oraz gość specjalny, znakomity w przeszłości zawodnik a obecnie jednej z trenerów reprezentacji Polski seniorów Xu Kai.

GALERIA Z MISTRZOSTW