aaaa a klasa zapowiedz

PIŁKA NOŻNA. Z dwutygodniowym opóźnieniem rozgrywki wznawia podhalańska A klasa. W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie pierwsza, wiosenna kolejka. Poniżej przedstawiamy krótki raport najważniejszych informacji dotyczących zmian jakie zaszły w przerwie zimowej, w każdym z 14 klubów występujących w tej klasie rozgrywkowej.

Wiatr Ludźmierz – 1 miejsce, 33 pkt, bramki: 44:11
Wiosną lider tabeli będzie sobie musiał radzić bez najlepszego strzelca w rundzie jesiennej, Mariusza Maciasia, który przeniósł się do grającego w lidze okręgowej klubu LKS Szaflary. Ponadto do Czarnych Czarny Dunajec wypożyczono Grzegorza Bobka, a do Skawianina Skawa przeniósł się drugi bramkarz Dawid Maciaś. Po kilku miesiącach przerwy treningi wznowili Bartosz Mrożek oraz Mateusz Stopiak, a z drużyny juniorów do kadry pierwszego zespołu włączono Adriana Radeckiego.

Lubań Tylmanowa – 2 miejsce, 25 pkt, bramki: 46:18
Wiosną Lubań będzie mocniejszy. Po półrocznym wypożyczeniu do KS Zakopane wraca do swojego macierzystego klubu Kamil Kurnyta, a po grze w grupach młodzieżowych Polonii Bytom Marcin Ligas. Treningów nie wznowił za to Łukasz Kozielec, a Sylwester Kurnyta, któremu skończyło się wypożyczenie do KSZ, zdecydował się jednak odejść do Watry Białka Tatrzańska.

Orkan Raba Wyżna – 3 miejsce, 24 pkt, bramki: 39:21
Klub zimą zanotował same ubytki i to dosyć istotne. Do Watry Białka Tatrzańska przeniósł się Mateusz Pluta, do Skawianina Skawa Jakub Kasprzyk, a Damian Rzeszótko wyjechał za granicę.

Jarmuta Szczawnica – 4 miejsce, 23 pkt, bramki: 28:19
Wszyscy zawodnicy, którzy występowali jesienią także i wiosną będą do dyspozycji trenera Andrzeja Darlewskiego. Dodatkowo do zespołu dołączył, po kilku latach przerwy pomocnik Rafał Wiercioch, a także wraca przebywający za granicą Dominik Wiercioch. 

Babia Góra Lipnica Wielka – 5 miejsce, 23 pkt, bramki: 25:19
Daniel Kucek, były zawodnik m.in. Orawy Jabłonka, a ostatnie pół roku grający w Jordanie Jordanów, Dawid Karkoszka (ostatnio KS Zakopane) oraz Łukasz Wontorczyk (SMS Kraków), to nowe twarze w zespole trenera Grzegorza Dziadonia. Ponadto definitywne z Orawy wykupiono Wojciecha Janiczaka.

Huragan Waksmund – 6 miejsce, 22 pkt, bramki: 28:20
Pozyskanie z Zapory Kluszkowce Maksymiliana Potoczaka to jedyna istotna zmiana w kadrze zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Walczaka.

Granit Czarna Góra – 7 miejsce, 19 pkt, bramki: 19:25
Bilans zysków i strat wyszedł na zero. Po stronie ubytków należy odnotować powrót po wypożyczeniu do Kotelnicy Watry Białka Tatrzańska Macieja Gała. Pozyskano za to z LKS Szaflary Jana Modłę.

Dunajec Ostrowsko – 8 miejsce, 18 pkt, bramki: 22:27
Trener Tomasz Wróbel w nowym sezonie będzie miał do dyspozycji Przemysława Jandurę (ostatnio Watra Białka Tatrzańska) oraz Dawida Kuźniara (Łęgi Nowa Biała). Na celowniku jest jeszcze jeden zawodnik. Wiosną zabraknie raczej w szeregach Dunajca m.in. Krzysztofa Grzybka (szuka klubu) oraz Mariusza Srala (przeszedł do juniorów Huraganu).

Skawianin Skawa – 9 miejsce, 17 pkt, bramki: 29:26
Dwóch przyszło, dwóch odeszło. Skawianin stracił dwójkę swoich najlepszych strzelców: Marcina Łukaszkę, który wyjechał za granicę i Mariusza Lubińskiego, który przerwał treningi. Przyszedł Jakub Kasprzyk z Orkana Raba Wyżna i bramkarz Dawid Maciaś z Wiatru Ludźmierz.

Błyskawica Kacwin – 10 miejsce, 17 pkt, bramki: 35:38
Nikt istotny nie odszedł. Wprawdzie w trakcie okresu zimowego w sparingach Watry Białka Tatrzańska uczestniczył Tomasz Jacek, ale nie zdecydował się na zmianę barw. Pozyskano za to czwórkę nowych graczy: Michała Malacinę (były gracz Zakopanego i Wiatru), Henryka Habera i Janusza Nowobilskiego (obaj KS Łapsze Niżne) oraz Norberta Pitonia (KS Niedzica).

Bystry Nowe Bystre – 11 miejsce, 16 pkt, bramki: 34:37
Trener Maciej Ejsmond wiosną nie będzie miał do dyspozycji Patrycja Michaniaka. 17 letni utalentowany napastnik trafił do zespołu juniorów krakowskiej Wisły. W jego miejsce sprowadzono Józefa Ceterę, byłego zawodnika Porońca Poronin.

Wierchy Rabka – 12 miejsce, 16 pkt, bramki: 35:39
W przerwie zimowej nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Pełniącego tę funkcję w rundzie jesiennej Grzegorza Gryźlaka, zastąpił Tomasz Spytek. Wiosną grać będą nieobecni przez większą cześć jesieni z powodu kontuzji i chorób: Wojciech Zachara i Tomasz Śmieszek. Z KS Chabówki pozyskano z kolei Romana Książka oraz Adama Dziechciowskiego, a treningi podjęli też Rafał Nowak oraz Karol Knowa. Zrezygnowano z kolei z usług Andrzeja Matusika i Wojciecha Stróżaka, a Patryk Celing podjął decyzję o przenosinach do Wieczystej Kraków.

Czarni Czarny Dunajec, 13 miejsce, 6 pkt, bramki: 24:60
Powrót z zagranicy bramkostrzelnego Krzysztofa Dzielawy, pozyskanie z Wiatru Ludźmierz Grzegorza Bobak i powrót po kontuzji Andrzeja Gacka to najistotniejsze wzmocnienia. Sporo jest jednak ubytków. Treningów nie podjęli m.in. Marcin Pająk, Kacper Zmarzliński, Tadeusz Bandyk, a kontuzję wyeliminowały z gry na dłuższy czas Dariusza Cholewę i Krzysztofa Palenika.

Zapora Kluszkowce, 14 miejsce, 3 pkt, bramki: 10:68
Klub w przerwie borykał się ze sporymi problemami organizacyjnymi. Z funkcji prezesa zrezygnował Sylwester Plewa. Następcy nie znaleziono, stąd na tym stanowisku jest vacat, a klubem kieruje zarząd. Drużynę opuścili Maksymilian Potoczak, który przeszedł do Huraganu Waksmund i Dawid Leoniak, który grał będzie wiosną w Lubaniu Maniowy. Dokooptowano z kolei m.in. Przemysława Jarząbka, Marcina Krzysika, Marcina Bałuka i Kamila Zachera, którzy wznowili treningi.