aaa rysyyy

PIŁKA NOŻNA. Bardzo udanie występy w rozgrywkach małopolskiej III ligi rozpoczęły reprezentantki kobiecego Klubu Sportowego Rysy Bukowina Tatrzańska. Na boisku w Krościenku, podopieczne trenera Pawła Podczerwińskiego pokonały 2:0 rezerwy pierwszoligowej Starówki Nowy Sącz.

Od samego początku to do Rysów należała inicjatywa w tym spotkaniu. Młode góralki mimo debiutanckiej tremy, z dużym impetem i bez żadnego respektu dla przeciwnika weszły w mecz, spychając rywalki do defensywy. W pierwszej połowie brakowało jeszcze dokładności w wykańczaniu akcji. Kilkakrotnie „zakotłowało" się w polu karnym Starówki, ale bez efektu w postaci bramek. Przyjezdne tylko raz zagroziły bramce Rysów, ale kapitalnie interweniowała Daria Miśkowiec, parując strzał jednej z nowosądeczanek na rzut rożny.

W II połowie z każdą upływającą minutą inicjatywa Podhalanek była jeszcze większa. Wreszcie w 68 min gry Aleksandra Misiura, zdecydowała się na indywidualną akcję, w której minęła kolejne cztery rywalki, następnie wygrała pojedynek z bramkarką i zdobyła pierwszego, historycznego gola dla swojego zespołu. Wygraną Rysów przypieczętowała w 77 min Paulina Turza, która po przyjęciu piłki z głębi pola, podbiegła  z nią parę metrów i celnie uderzyła.

- Na wstępie chciałbym bardzo podziękować dziewczynom za serce jakie włożyły w ten mecz. Widać, było, że bardzo im zależało aby dobrze rozpocząć ligę. Zagrały bardzo ambitnie, ale i mądrze. Świetnie realizowały założenia taktyczne. Umiejętność gry 4-4-2 w linii opanowały w ledwie 7 miesięcy. To nie udaje się większości drużynom seniorskim na przykład w podhalańskiej A klasie. Zagrały bez żadnego respektu. Nawet fakt, że w drużynie Starówki były cztery zawodniczki z pierwszej drużyny, nie przestraszył je. Świetnie wytrzymały mecz kondycyjnie. Rywalki nie wytrzymały tempa narzuconego przez nas i od 60 minuty gry praktycznie nie potrafiły wyjść ze swojej połówki. Cieszy mnie też, że sporo widzów przyszło dopingować dziewczęta. To dowód, że jest zapotrzebowanie na piłkę kobiecą w naszym regionie – cieszyły się trener Rysów, Paweł Podczerwiński.

GALERIA Z MECZU

Patronem medialnym drużyny Rysów jest GAZETA INTERNETOWA PODHALEREGION.PL

KS Rysy Bukowina Tatrzańska – Starówka II Nowy Sącz 2:0 (0:0)
1:0 Misiura 68, 2:0 Turza 77. Sędziował Łukasz Królczyk.
Rysy: Miśkowiec – Batkiewicz (23 Misiura), W. Ślęczek, Nowobilska, A. Ślęczek – Martińczak (70 Turza), Szymańczyk, Pańszczyk (64 Malec), Jaworska – Jurek, Chowaniec (60 Butas).