aa tenis gorce baraz

TENIS STOŁOWY. W sobotę tenisiści stołowi Gorców Nowy Targ rozpoczną pierwszy mecz barażowy o awans do I ligi. Rywalem podopiecznych trenerów Tomasza Klaga i Tomasza Kowalczyka będzie zwycięzca drugoligowych rozgrywek w okręgu łódzkim, zespół LKS Omegi Kleszczów.

Goście, których trenerem jest były gracz, a także szkoleniowiec Gorców Longin Wróbel, w Nowym Targu zjawią się jako niepokonani w tym sezonie. W lidze odnieśli bowiem komplet 16 zwycięstw.

Dla zespołu z Kleszczowa będzie to trzecie z rzędu podejście do I ligi. W dwóch poprzednich sezonach przegrywali ze Spektrum Słopnice i Strzelcem Frysztak.

- Na pewno doświadczenie będzie atutem naszych rywali. Liczę jednak, że nasi zawodnicy poradzą sobie z nerwami i presją i potwierdzą swoje wyższe umiejętności. Ciężko pokusić się o wskazanie faworyta. To są baraże i one rządzą się swoimi prawami. Zadecyduje dyspozycja dnia. Z racji tego, że na co dzień rywalizujemy w innych województwach, niewiele wiemy o przeciwnikach. Dopiero pierwsze mecze dadzą pewien obraz poziomu i umiejętności naszych rywali – zapowiada trener Gorców Tomasz Klag.

Początek sobotniego meczu w małej hali Gorce, zaplanowano na godzinę 12. Rewanż odbędzie się 26 maja w hali Omegi. O tym, która z drużyn awansuje do I ligi zadecyduje bilans obu tych spotkań.