111akademickaqqq

HOKEJ. W siedzibie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w obecności władz uczelni, a także władz Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ oraz prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawida Chwałki odbyła się uroczysta prezentacja Hokejowej Drużyny Akademickiej.

- Inicjatywa, która została podjęta jest inicjatywą pionierska. Udało się to dzięki współpracy naszej uczelni, klubu, władz PZHL, władz Sejmu i Senatu. To jest międzynarodowa drużyna. Ci zawodnicy, poza tym, że świetnie grają w hokeja, to dzięki nauce na naszej uczelni według indywidualnego toku nauczania, zyskają możliwość uzyskania konkretnego zawodu w jednym z 12 kierunków jakie oferuje nasza uczelnia. Nasz dyplom jest honorowany w 27 krajach Unii Europejskiej. Wypuściliśmy już ponad 10 tysięcy absolwentów, z których zdecydowana większość doskonale radzi sobie nie tylko na krajowym, ale i europejskim rynku pracy - przekonywał rektor PPWSZ, dr hab. n. med. Iwon Grys.

GALERIA z PREZENTACJI

- Powstanie w Nowym Targu drużyny akademickiej to dopasowanie się poniekąd do standardów europejskich i światowych. W większość krajów takie drużyny funkcjonują z powodzeniem już od wielu lat. To też szansa dla tych młodych ludzi, dla których hokej to styl życia, na dalszy swój rozwój i sportowy i edukacyjny. Mają stworzone świetne warunki do kontynuowania swojej kariery w mieście, gdzie tradycje hokejowe są olbrzymie. Zresztą Podhale od zawsze wyznaczało standardy w polskim hokeju, mam nadzieję że i teraz będzie podobnie. Jako związek będziemy chcieli pomóc w różnych formach. Będziemy popierać wszelkie wnioski kierowane do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wsparcie dla drużyny akademickiej. O szczegółach będziemy jeszcze na pewno rozmawiać – podkreślił prezes PZHL, Dawid Chwałka.

Obecnie kadra zespołu liczy około 25 zawodników w tym 7 Rosjan i 3 Ukraińców. Pierwszym trenerem zespołu jest Rosjanin Andrej Parfionow, a kierownikiem Bogdan Dziubiński.