Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Obiecujący początek wiosny

Obiecujący początek wiosny

111wislataptarnow11

PIŁKA NOŻNA. Udanie rundę wiosenną w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Młodzików zainaugurowali piłkarze Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec. Na boisku w Nowym Targu podopieczni Pawła Batkiewicza pokonali 3:0 drużynę MUKS TAP Tarnów.

Rundę jesienną czarnodujanczanie zakończyli na 14 pozycji w gronie 16 drużyn. Aby uniknąć degradacji, trzeba na koniec sezonu zająć miejsce powyżej 13.

Wygrana nad sąsiadującą w tabeli drużyną z Tarnowa było pierwszym krokiem ku realizacji tego celu.

Pierwsza połowa bramek nie przyniosła, ale i sytuacji ku temu było z obu stron bardzo niewiele.

Gole zaczęły padać po przerwie, a było to efekt dużo lepszej i składniejszej gry graczy AP Wisły.

Prowadzenie gospodarzom w 37 min dał Barnowski, który przejął podanie z głębi pola, wygrał pojedynek biegowy z dwójką rywali i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Goście próbowali odpowiedzieć, ale kilka udanych interwencji w bramce AP Wisły zaliczył Haberny. W 57 min Wisła podwyższyła prowadzenie po ładnym strzale z dystansu Krużela, a tuż przed końcem wygraną przypieczętował efektownym strzałem z rzutu wolnego Kacper Gackowiec.

- Cieszy zwycięstwo, szczególnie że było to spotkanie tych z gatunku za „sześć punktów” – mówi szkoleniowiec AP Wisły – Chłopcy też bardzo chcieli zrewanżować się za porażkę w bardzo pechowych okolicznościach z tym zespołem w pierwszej rundzie. Wiadomo, że pierwszy mecz po długiej przerwie jest dużą niewiadomą, ale wyniki i nasza gra w meczach sparingowych nastrajała optymizmem. Chłopcy troszkę zaczęli nerwowo, stąd ta pierwsza połowa jeszcze była taka sobie w naszym wykonaniu. Inna sprawa, że założenia były takie by zacząć spokojnie w defensywie i z upływem czasu grać coraz odważniej. W drugiej połowie myślę, że już do nas należała inicjatywa, czego udokumentowaniem były kolejne gole – dodał Batkiewicz.

AP Wisła Czarny Dunajec – MUKS TAP Tarnów 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Banowski 37, 2:0 Krużel 57, 3:0 Latawiec 59.

Wisła: Haberny – Szkodoń, Baran, Sobczak, Zatłoka, Mastela, Gackowiec, Latawiec, Barnowski oraz Bednarz, Krużel, Kapłon, Mrożek, Wilkowski, Macioł, Stopka.