Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Zabójczo skuteczne

Reklama

Zabójczo skuteczne

111mmkspoflinal111

UNIHOKEJ. Unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ w drugim meczu półfinału rozgrywek ekstraklasy kobiet, odniosły drugie zwycięstwo nad Jedynką Trzebiatów i tym samym zapewniły sobie grę w zaplanowanym na 8 kwietnia Superfinale.

Po wygranej przed dwoma tygodniami w Trzebiatowie 6:3, tym razem na własnym parkiecie nowotarżanki zwyciężyły 10:7.

W wygranej gospodyniom nie przeszkodził brak w ich składzie dwóch wiodących postaci Katarzyny Fuły i Sabiny Lech. Powód? Brak aktualnych badań lekarskich.

- Biorę to na siebie. To było moje niedopatrzenie. Zdarza się. Tak to jednak jest, gdy jedna osoba zajmuje się wszystkim – przyznał po meczu trener Podhala, Jacek Michalski.

Decydujący wpływ na końcowe losy tego spotkania miała pierwsza tercja. Podhalanki wygrały ją w rozmiarach 5:1, choć to wcale nie do nich należała w tej odsłonie inicjatywa. Po prostu gospodynie były zabójczo skuteczne w tej części gry, czego z kolei nie można powiedzieć o drużynie przyjezdnej.

Podobnie wyglądał początek drugiej tercji. Podhalanki zdobyły dwa kolejne gole i po 30 minutach prowadziły 7:1. Wydawało się, że na tym emocje się w tym spotkaniu skończyły. A jednak! Przyjezdne nie dały za wygraną. Zdobyły pięć kolejnych bramek i w 48 min nowotarżanki prowadziły już tylko 7:6. Zrobiło się nerwowo w obozie gospodyń, ale tego dnia szczęście było ich sprzymierzeńcem. Dwa dosyć kuriozalne gole Magdaleny Krzystyniak i Magdaleny Siuty skutecznie „podcięły” skrzydła rywalkom.

- Cieszy przede wszystkim wynik i awans do finału. Tym razem szczęście było przy nas. Generalnie obie drużyny są na zbliżonym poziomie. My jednak tego dnia byliśmy skuteczniejsi. W tej drugiej części meczu widać było że opadliśmy z sił, co przeciwnik zaczął wykorzystywać. Udało się jednak złapać drugi oddech i w końcówce przypieczętować wygraną. Teraz już myślimy o finale. W zeszłym sezonie to Gdańsk wygrał w Nowym Targu, mam nadzieję, że teraz będzie odwrotnie – ocenił Michalski.

Rywalem Podhala w finale będzie drużyna obrońców tytułu i gospodarza Superfinału, Olimpii Gdańsk.

MMKS Podhale Nowy Targ – Jedynka Trzebiatów 10:7 (5:1, 2:2, 3:4)

Bramki dla Podhala: Krzystyniak 3, Siuta 2, Florczak 2, Kubowicz, Buczek, Timek.

Podhale: Jachymiak – Piekarczyk, Węgrzyn, Florczak, Timek, Kubowicz, Z. Lech, Leśniak, Siuta, Krzystyniak, Buczek, Rokicka, Chowaniec.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama