Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy W poszukiwaniu talentów

Reklama

W poszukiwaniu talentów

11testmeczaa111

PIŁKA NOŻNA. Ponad 60 zawodników z roczników 1997-2003 wzięło udział w testach piłkarskich, które przez całą niedzielę odbywały się na obiektach stadionu Miejskiego w Nowym Targu.

To pierwsze w historii tego typu wydarzenie w regionie. Był ono wspólną inicjatywą Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego Podhale oraz firmy Football Trials.

- Od trzech lat zajmujemy się organizacją tego typu testów. Jeździmy po całej Polsce, ale na Podhalu jesteśmy pierwszy raz. Skorzystaliśmy z zaproszenia klubu z Nowego Targu. Patrząc na infrastrukturę i na ludzi, którzy pracują w tym klubie, widać że powstaje tutaj mocny ośrodek piłkarski. Nie wykluczam, że będziemy tutaj częściej gościć – mówi Rafał Kwiecień, szef Football Trials. Jednym z zawodników, który wypromował się przez udział w tego typu testach jest Jakub Stolarczyk, który w grudniu, podpisał kontrakt z Mistrzem Anglii Leicester City. – Kuba brał udział w pierwszych organizowanych przez nas testach. Był wówczas zawodnikiem klubu z A klasy. Wpadł w oko jednemu z obecnych na nich skautów, który wziął go pod swoją opiekę i efektem tego jest transfer do klubu z Premiership – podkreśla Kwiecień. 

Wszyscy uczestnicy przeszli testy szybkościowe na fotokomórkach oraz testy skocznościowe na przystosowanej do tego macie. Ponadto analizowany był skład budowy ich ciała i przeprowadzone zostały badania funkcjonalnej sprawności fizycznej tzw. FMS. Następnie w dwóch grupach wiekowych (1997-1999 i 2000-2003) rozegrany został tzw. test mecz, który został przeanalizowany za pomocą specjalistycznego statystycznego programu komputerowego InStat.

GALERIA z TESTU

Wśród uczestników można było dostrzec zawodników z wielu polskich mniejszych i większych miast m.in. Gdyni, Krakowa, Nowego Sącza, Bytomia czy Bydgoszczy, ale też z małych miejscowości i wsi jak Garcegorza, Kalwaria Zebrzydowska, Skawina, Żelazna czy Pabianice. Pojawił się także m.in Nigeryjczyk, aktualnie gracz drugoligowego białoruskiego klubu oraz Polak na co dzień występujący w jednym ze szwedzkich klubów.

Nie mogło też zabraknąć i przedstawicieli klubów z Podhala, Spisza i Orawy. Na liście zgłoszeniowej dostrzec można było zawodników z Nowego Targu, Maniów, Ostrowska, Leśnicy, Raby Wyżnej, Lipnicy Wielkiej czy Jabłonki.

Z wysokości trybun zawodnikom przyglądali się skauci polskich klubów m.in Legii Warszawa, Piasta Gliwice, Polonii Bytom, GKS Tychy, Cracovii i Wisły Kraków oraz pracownicy trzech agencji menadżerskich. Każdy z nich dostał w swoje ręce szczegółowo opracowany profil każdego testowanego zawodnika.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama