Podhale Region

Czwartek, 27 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Historyczny wynik

Reklama

Historyczny wynik

11aasedzioweisad111

PIŁKA NOŻNA. Z szerokimi uśmiechami na twarzy i okazałym pucharem za trzecie miejsce wrócili z ósmej edycji Turnieju o Puchar Burmistrza Brzeska i Prezesa PPN Brzesko, reprezentanci Kolegium Sędziów Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Sukces to tym większy, że do tej pory na ogół podhalańscy sędziowie w tego typu turniejach występowali w roli „chłopców do bicia”. Tym razem było zupełnie inaczej, choć początek wcale nie wskazywał na to by coś miało się zmienić.

Co prawda remis 1:1 w meczu z mocną drużyną z Dębicy, przyjęto z pozytywnym oddźwiękiem, o tyle przegrana 1:3 z teoretycznie słabszym zespołem z Bochni, mocno skomplikowała sytuację w kwestii wyjścia z grupy i tym samym awansu do dalszej fazy turnieju. Podhalańczycy aby przedłużyć swoje nadzieje musieli przede wszystkim wygrać ostatnie spotkanie. A nie było to łatwe zadanie, bowiem rywalem była broniąca trofeum reprezentacja Nowego Sącza. I cel ten zrealizować się udało. Kapitalna bramka z dystansu Krzysztofa Majewskiego i skuteczna, choć momentami desperacka, obrona własnej bramki, dała efekt w postaci zwycięstwa 1:0. Ta wygrana, a także korzystne wyniki innych spotkań, dały podhalańczykom wymarzony awans do ćwierćfinału. W nim poprzeczka była jeszcze wyżej zawieszona. Rywal – drużyna z Gorlic w składzie z dwoma zawodnikami czwarto ligowego Glinika – była zdecydowanie najlepszym zespołem fazy grupowej, w której odniosła komplet trzech przekonujących zwycięstw. Coraz pewniejsi siebie podhalańczycy wcale jednak nie przestraszyli się faworyzowanego przeciwnika i szybko za sprawą Jakuba Florczyka objęli prowadzenie. Za moment na 2:0 podwyższa po świetniej indywidualnej akcji Krzysztof Łukaszczyk. Co prawda w końcówce gorliczanie „złapali” kontakt, ale na niewiele im to się zdało. Mecz zakończył się zaskakującą - z perspektywy przed meczowych prognoz - wygraną KS PPPN 2:1.

Półfinał to starcie z Krakowem. Tutaj w głównej roli wystąpił Łukaszczyk. Najpierw wyrównał na 1:1, a po chwili… obronił rzut karny. Niestety, mocno przypadkowy gol stracony w zamieszaniu podbramkowym i kilka niewykorzystanych szans w końcówce, sprawił że ostatecznie Podhale ten półfinał przegrało 1:2.

Finał pocieszenia, czyli mecz o 3 miejsce był okazją do rewanżu na drużynie z Bochni. I znów miano bohatera przypadło Łukaszczykowi, który obronił trzy rzuty karne: jeden w regulaminowym czasie gry (zakończony wynikiem bezbramkowym) i dwa w serii rzutów karnych, które decydowały o losach tego spotkania. Co więcej, to właśnie Łukaszczyk zaliczył decydujące trafienie.

- Turniej z Brzesku to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w środowisku sędziowskim, stąd obsada zawsze jest mocna. Dwa lata temu zajęliśmy w nim 6 miejsce, rok temu 5, więc chcieliśmy pójść za ciosem i powalczyć o „coś” więcej. Udało się i bardzo z tego powodu się cieszymy. Dla nas to 3 miejsce jest jak 1, szczególnie że nikt nie brał nas pod uwagę w walce o miejsca na podium. Nie wzięło się to jednak z przypadku. Od roku regularnie trenujemy, do tego gramy w nowotarskiej lidze amatorskiej i to wszystko daje efekty. Chciałem podziękować wszystkim kolegom z zespołu a także naszym opiekunom Januszowi Kalacie i Jankowi Pawlikowskiemu – przyznał Łukaszczyk, uznany przez organizatorów Najlepszym Zawodnikiem Turnieju

Wyniki

Nowy Targ – Dębica 1:1: bramka: J. Florczyk

Nowy Targ – Bochnia 1:3: bramka: J. Florczyk

Nowy Targ – Nowy Sącz 1:0: bramka: Majewski.

1/4: Nowy Targ – Gorlice 2:1: bramki: J. Florczyk, Łukaszczyk

1/2: Nowy Targ – Kraków 1:2: bramka: Łukaszczyk

Mecz o 3 miejsce: Nowy Targ – Bochnia 1:0 po karnych

KS PPPN Nowy Targ: Stanisław Mitoraj, Krzysztof Łukaszczyk, Krzysztof Majewski, Paweł Barwiński, Jakub Florczyk, Daniel Zygmunt, Szymon Florczyk, Bartłomiej Skoczyk.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama