Podhale Region

Czwartek, 27 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Poskromili faworytów

Reklama

Poskromili faworytów

111aaagocochotncisd1111

PIŁKA NOŻNA. Trzecim w historii zwycięstwem Gorc Ochotnica zakończyła się 11 już edycja Pucharu Burmistrza Miasta Szczawnica.

Tradycyjnie do turnieju przystąpiły cztery drużyny. Ślepy los skojarzył pary półfinałowe. W pierwszym gospodarz i główny faworyt turnieju Jarmuta Szczawnica gładko rozprawiła się z Sokolicą, zwyciężając 7:0. Dużo więcej emocji dostarczył drugi półfinał. Gorc mierzył się w nim z Lubaniem Tylmanowa. Oba zespoły kilka dni temu rywalizowały w barażach o prawo gry w kolejnym sezonie w rozgrywkach klasy A. Wtedy górą byli tylmanowianie. Tym razem Gorc wziął rewanż, zwyciężając w serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

Przegrani półfinałów zmierzyli się w meczu o 3 miejsce. Górą był w nim Lubań, który zwyciężył z Sokolicą 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w ostatniej minucie.

Finał przyniósł raczej nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Gorc ograł dużo wyżej notowaną Jarmutę aż 4:1.

- Przede wszystkim dziękuję gospodarzom za zaproszenie i gratuluję dobrej organizacji. Oczywiście jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Zawsze dobrze jest rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w taki sposób. Kluczem do wygranej była przede wszystkim dobrze zorganizowana gra w defensywie i skutecznie wyprowadzane kontrataki – przyznał po meczu grający trener Gorca i zdobywca jednej z bramek w finale, Kamil Biel.

W skład zwycięskiej drużyny Gorca weszli: Dawid Syjud, Jakub Czarnecki, Piotr Sokołowski, Łukasz Brusiński, Mirosław Zięba, Jakub Kędzierski, Rafał Gabryś, Szczepan Młynarczyk, Mateusz Polak, Jerzy Mikołajczyk, Jacek Bogaczyk, Damian Faraon oraz Wiktor Chrobak.

Zwycięska drużyna zagarnęła czek na kwotę 1000 zł. Zdobywca drugiego miejsca wzbogacił się o 600 zł, a trzeciego o 400 zł.

Przyznano także dwa wyróżnienia indywidualne. Oba trafiły do zawodników z Ochotnicy. Najlepszym bramkarzem został Kamil Syjud, a zawodnikiem Mateusz Polak.

Półfinały

Jarmuta Szczawnica – Sokolica Krościenko 7:0

Bramki:  Mrówka trzy, kuziel dwie,  Janc, Jasiurkowski. 

Lubań Tylmanowa – Gorc Ochotnica 2:2 k. 3:4

Bramki: Talarczyk, D. Noworolnik - Gabryś, Polak.

Finał:

Jarmuta – Gorc 1:4

Bramki: Mlak - Polak dwie, Bogaczyk, Biel.

Mecz o 3 miejsce:

Lubań – Sokolica 3:2

Bramki: Jurek dwie, Michałczak - Derkacz dwie.

fot. Wojciech Niezgoda 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama