Podhale Region

Niedziela, 25 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 24 Mar 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Zaczęły od porażki

Reklama

Zaczęły od porażki

111aaagorcedfdfdf111

TENIS STOŁOWY. Nie udała się inauguracja sezonu 2017/2018 w rozgrywkach grupy południowej I ligi, tenisistkom stołowym Gorców Nowy Targ. Nowotarżanki we własnej hali uległy 3:7 drużynie AZ UE II Wrocław.

Zaczęło się całkiem obiecująco, bo od wygranej Zuzanny Kowalczyk nad Julią Furman. W tym samym czasie na drugim stole Paulina Pęksa rywalizowała z Anną Węgrzyn. Pojedynek ten trwał pięć setów. W tie-breaku długo prowadziła Pęksa, ale w końcówce szalę zwycięstwa przechyliła wrocławianka.

Kolejne dwie potyczki to wygrane przyjezdnych. Aleksandra Garb zdołała urwać tylko seta w starciu z Katarzyną Węgrzyn. W pozostałych trzech był momentami bezradna. Izabela Godlewska w potyczce z Pauliną Knyszewską przegrała każdego z trzech setów, mimo że w trzecim prowadziła już 8:2.

Wynik 1:3 po pierwszym rzucie gier singlowych oznaczał że tylko dwa wygrane deble przedłużały szanse nowotarżanek na końcowy sukces w tym meczu.

Niestety plan udało się zrealizować jedynie w 50 procentach. Swój mecz wygrały Pęksa z Godlewską. Za to Garb z Kowalczyk nie znalazły sposobu na siostry Węgrzyn.
W kolejnych grach singlowych wrocławianki przypieczętowały wygraną, zwycięstwami Knyszewskiej nad Pęksą, A. Węgrzyn nad młodziutką Anną Cyrwus i K. Węgrzyn nad Kowalczyk. Dla nowotarżanek zapunktowała jedynie Garb po wygranej nad Furman.

GALERIA Z MECZU

- Decydująca była pierwsza runda i przegrane Izy i z Pauliną. Tak doświadczonej zawodniczce jaką jest Iza nie mogą przytrafiać się takie rzeczy jak w trzecim secie. Potem już ciężko było cokolwiek zrobić –ocenił trener Gorców, Tomasz Kowalczyk.

Gorce Nowy Targ – AZE UE II Wrocław 3:7

I stół: Paulina Pęksa – Anna Węgrzyn 1:3 (7, -7, -1, 12, -8); Izabela Godlewska – Paulina Knyszewska 0:3 (-11, -8, -11); Pęksa – Knyszewska 1:3 (-10, 6, -7, -8); Anna Cyrwus – A. Węgrzyn 0:5 (-5, -4, -3).

II stół: Zuzanna Kowalczyk – Julia Furman 3:1 (2, -5, 3, 5); Aleksandra Garb – Katarzyna Węgrzyn 1:3 (-7, 8, -3, -3); Kowalczyk – K. Węgrzyn 0:3 (-6, -7, -6); Garb – Furman 3:1 (6, 10, -6, 10).

Deble: Pęksa/Godlewska – Knyszewska/Furman 3:0 (4,6,2); Gar/Kowalczyk – A. Węgrzyn/K. Węgrzyn 0:3 (6, 7, 6).

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Wielkanoc 201 - Starostwo powiatowe

Reklama