Podhale Region

Wtorek, 19 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Piłka nożna MLJM. Wynik łatwy do przewidzenia

Piłka nożna MLJM. Wynik łatwy do przewidzenia

11dunajzieonii111

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Dunajca Ostrowsko są w tym sezonie są w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych regularni jak najlepszy „szwajcarski zegarek”. Podopieczni Michała Galicy wygrali piąty mecz z rzędu w rozmiarach 3:1.

W pierwszej wersji mecz miał być rozegrany w Zielonce, ale z powodu problemów z dostępnością boiska, spotkanie przeniesiono do Ostrowska.

Zaczęło się ono po myśli przyjezdnych, którzy od 5 min prowadzili po efektownym trafieniu jednego z ich zawodników z rzutu wolnego. Po chwili gospodarze mogli już przegrywać 0:2, ale świetnie spisał się w ich bramce Franosz, zwyciężając pojedynek sam na sam z jednym z zawodników z Zielonki.

Dunajec przebudził się mniej więcej od 20 minuty i po upływie kolejnych 10 minut wyrównał strzałem głową Wybrańczyk, finalizując dośrodkowanie z rzutu wolnego Luberdy.

Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej ostrowianie przechylili szalę zwycięstwa. W 60 min zagranie ze środka boiska trafiło w boczny sektor do Głowy, ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcami rywala, a następnie wygrał starcie sam na sam z bramkarzem. W 67 min Głowa zaliczył asystę. Jego dogranie z końcowej linii boiska wzdłuż bramki, sfinalizował wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Rusnak.

- Nasze problemy w pierwszych minutach wynikły z tego, że graliśmy zbyt daleko od przeciwnika, dając mu dużo swobody co powodowało, że łatwo przedostawał się pod nasze pole karne. Z czasem już jednak uporządkowaliśmy grę, zaczęliśmy panować nad wydarzeniami na boisku i to przełożyło się na wynik. Mnie cieszy też to, że mimo szybko straconej bramki, chłopcy pokazali charakter i przechylili szalę zwycięstwa – ocenił spotkanie szkoleniowiec gospodarzy.

Dunajec Ostrowsko – AP Profii Zielonka 3:1 (1:1)

Bramki: Wybrańczyk 30, Głowa 60, Rusnak 67

Dunajec: Franosz – Waksmundzki, Luberda, Wybrańczyk, Uchroński – Zubek, Derek, Głowa (75 Trybała), Furmann (65 Rusnak), Wrobel – Otręba (78 Łaczek).