Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Nowotarżanki podbiły Pragę!

Reklama

Nowotarżanki podbiły Pragę!

11mmkspodhale20181111

UNIHOKEJ. Kolejny duży sukces na swoim koncie zapisały unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ, które w miniony weekend wygrały międzynarodowy, prestiżowy turniej Praga Flooball Cup.

Nowotarżanki rywalizowały w najstarszej kategorii wiekowej, w której przed rokiem zajęły miejsce drugie (zwyciężyły w młodszej grupie).

Podhalanki zaczęły zmagania od efektownej wygranej 11:0 nad Kanonyri. To była rozgrzewka przed kolejnymi, już znacznie trudniejszymi potyczkami. Starcie numer dwa to remis 1:1 z obrończyniami tytułu, SK Bivoj ITM Litvinov, z którym nowotarżanki przed rokiem przegrały właśnie w finale.

Kolejny pojedynek Podhalanki stoczyły z odwiecznym rywalem, drużyną z Black Angels. Także i on zakończył się remisowo (1:1).

Kolejne dwa mecze to już efektowne zwycięstwa podopiecznych Arkadiusza Pysza. Najpierw 13:1 z Vosy Praga, a następnie 9:1 z Wild Girls.
Stawką meczu z FlorbalUsti Girls była awans do finału. Nowotarżanki nie postawiły złudzeń rywalkom, zwyciężając 5:0

Mecz o „złoto” miał bardzo uroczystą oprawę. Rywalem Podhalanek była ponownie drużyna z Litwinowa. Nowotarżanki były więc niesamowicie zmotywowane by wziąć rewanż za zeszłoroczną porażkę.

Początkowe minuty były bardzo wyrównane, ale z czasem to unihokeistki z Nowego Targu zaczęły przechylać szalę zwycięstwa. Prowadzenie dała im Dominika Buczek po asyście Zuzanny Krzystyniak. Po chwili Buczek ponownie wpisała się na listę strzelców, a kolejne dwa efektowne trafienia były autorstwa Gabrieli Pysz przy asystach Oli Cyrwus i Zuzanny Pudzisz. Przeciwnik odpowiedział zaledwie jednym golem.

Po końcowej syrenie radość nowotarżanek była olbrzymia. Tańce, śpiewy ale i łzy wzruszenia, bowiem spełniło się ich kolejne marzenie. W ich ręce dostał się okazały puchar z napisem „The Queen”

Najcenniejsze indywidualne wyróżnienie, dla najlepszej zawodniczki turnieju trafiło rzecz jasna do Dominiki Buczek.

Warto też odnotować, że w turnieju udział wzięła też drużyna chłopców, która wystąpiła w kategorii B08 grając w regule 3+1

- Duma mnie rozpiera. Dziewczyny dokonały naprawdę czegoś wielkiego, czegoś czego im już nikt nie odbierze – cieszy się kierownik drużyny, Włodzimierz MamakAtmosfera w zespole była niesamowita. Dziewczyny nawzajem się wspierały, motywowały. Po meczu finałowym, stałem z boku i widziałem jak dziewczyny były potężnie zmęczone, ale i niesamowicie szczęśliwie. Spotkała ich nagroda za ciężkie, całoroczne treningi. Jak zawsze każdy wyjazd wymaga dużo pracy, dlatego chcę podziękować rodzicom pani Katarzynie Zubek i Halinie Pysz za troskę i opiekę nad naszymi młodszymi chłopcami ,trenerowi Arturowi Kopciuchowi za to że w ważnych chwilach jest z dziewczętami i tytanowi pracy, trenerowi Arkadiuszowi Pyszowi za jego poświęcenie, zaangażowanie, za serce i wiarę w dziewczęta, że jest z nimi na dobre i na złe. Dziękuję również profesjonalnemu i bezbłędnemu kierowcy panu Pawłowi Wypychowskiemu z firmy transportowej „ŻEGLEŃ Tatry Bus” za bezpieczny i komfortowy dojazd do Pragi i z powrotem. Na koniec powiem tak: dziewczęta z dumą reprezentują nasz kraj, nasze miasto Nowy Targ i z wielka dumą noszą „SZAROTKĘ „ na koszulce. Za to należy się im szacunek i wielkie słowa uznania. Kibicu unihokeja ,kibicu MMKS Podhale Nowy Targ, mieszkańcu miasta bądź dumny z tych ambitnych dziewczyn – dodaje Mamak.

Zwycięski zespół MMKS Podhale tworzyły. Fuksa Julia ,Krzystyniak Zuzann, Pudzisz Zuzanna, Bryniarski Karina ,Maciaszek Amelia ,Buczek Dominika ,Kula Maria ,Gajewska Wiktoria ,Macias Aleksandra ,Osmala Anna ,Gacek Klaudia ,Skalska Anna ,Mamak Ewelina ,Filak Katarzyna ,Pysz Gabriela, Malinowska Liwia, Chrobak Natalia ,Cyrwus Aleksandra, Dynda Anna, Hobot Magdalena

Skład Chłopców: Szymon Zubek, Wiktor Wójtowicz, Zbigniew Kuruc-Jasiński,Karol Pysz

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama