Podhale Region

Niedziela, 18 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 17 Lis 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Jedyny taki turniej w Polsce

Reklama

Jedyny taki turniej w Polsce

1111aaasiatkaturnij1111

SIATKÓWKA. W miniony weekend odbyła się VIII już edycja Międzynarodowego Amatorskiego Turnieju Drużyn Mieszanych w piłce siatkowej o Puchar Starost Nowotarskiego. Jego organizatorem jest Towarzystwo Sportowe „Podhalański” z Czarnego Dunajca.

Pobity został rekord frekwencji drużyn uczestniczących w zmaganiach. Udział wzięły w nim 41 zespoły. Łącznie na parkietach rywalizowało 350 zawodników z Polski, Czech, Słowacji oraz Austrii.

Turniej rozgrywany był na siedmiu halach sportowych: w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce - Zdrój, Zespole Szkół w Skawie, Zespole Szkół w Spytkowicach , Szkole Podstawowej w Rokicinach Podhalańskich oraz Zespole Szkół Miejskich w Mszanie Dolnej.

Zgodnie z regulaminem obowiązkowo na boisku musiały na stałe znajdować się co najmniej dwie kobiety, co przyczyniło się do ciekawej gry całego zespołu.

Panie świetnie sobie radziły, pomimo że mecze rozgrywane były na „męskiej” siatce 2,43 metra – podkreśla przedstawiciela organizatora turnieju Beata Skrzesińska-Milc - W Polsce tego typu turnieje stały się bardzo popularne. Praktycznie co miesiąc można uczestniczyć w tego typu imprezie. W Czechach czy na Słowacji turnieje drużyn mieszanych organizowane są od lat. Teamy są o wiele bardziej zgrane i mają większe doświadczenie w takich rozgrywkach. Rok temu gościliśmy 36 zespołów. W tym roku pobiliśmy kolejny rekord. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji będzie równie duże zainteresowanie. Łącznie rozegraliśmy 116 meczy w trakcie trzech dni. Mecze eliminacyjne rozgrywane były w siedmiu grupach w piątek i sobotę, systemem każdy z każdym. Mecze ćwierćfinałowe rozegrało 12 najlepszych drużyn w niedzielę na pięknej hali w Mszanie. Spośród nich zostali wyłonienie zwycięzcy grup i najlepsza czwórka walczyła o finał. Śmiało mogę stwierdzić, że była to największa międzynarodowa amatorska impreza siatkarska drużyn mieszanych w skali ogólnopolskiej – dodaje Skrzesińska Milc.

Ostatecznie tytuł najlepszej drużyny trafił ponownie po rocznej przerwie do drużyny Perfekt Team BVK Interdekor z Republiki Czeskiej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze śląska „FC Silesia Volley Stars Łaziska” na trzecie miejsce przypadło w udziale słowackiej ekipie Nitriansky vianočny kapor NVK z Nitry

Tradycyjnie nie zabrakło nagród indywidualnych. Najlepszym atakującym turnieju został wybrany reprezentant z Nitry Daniel Meciar, najlepszą zawodniczką została Izabela Kruczek z FC Silesia Volley Stars Łaziska. MVP turnieju otrzymał Remigiusz Polok z teamu Interdekor. Specjalną nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju (15 latek) otrzymał Damian Cieniawski z Mszanki Mszana Dolna.

- Patronat Honorowy nad imprezą objęła pani Burmistrz Rabki-Zdrój Ewa Przybyło. Szczególne podziękowania składam na ręce Starosty Nowotarskiego za ufundowanie nagród. Firmie MXVolley za ufundowanie głównej nagrody, Firmie Remontowo-Budowlanej „Profes” Rafał Konieczny za ufundowanie nagrody finansowej za zajęcie II miejsca. Dyrektorowi Terma Bania za vouchery na baseny. Witów-Ski za karnety narciarskie. Właścicielowi Piekarni -Cukierni Sarniak za pyszne jak zawsze drożdżówki, a pani Małgosi Kojs Przystań Kabanos za smaczny jak zawsze obiad oraz wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji tego turnieju. Jeszcze raz bardzo dziękuję – podsumowała Skrzesińska Milc.

Wyniki Fazy Pucharowej

Grupa A
Nowak Team - Siatkarze z Majami 0:2 (-15,-19)
Nitra- Nowak Team 2:0 (-13,-14)
Siatkarze z Majami - Nitra 0:2 (-20,-13)

Grupa B
Vódlejball- Volley Stars 0:2(-13,-17)
Dziadki- Vódlejball 2-0 (-16,-19)
Volley Stars -Dziadki 2:0 (-17,-16)

Grupa C
Serwujemyemocje.pl- Riki Tiki 0:2 (-9,-16)
Perfekt Team - Serwujemy 2:0(-16,-10)
Riki Tiki Dziki - Perfekt Team 0:2 (-18,-14)

Grupa D
Volley Rabka - Drunk in Love 0:2 (-17,-16)
Najprawdziwsi - Drunk in Love 2:1 ( 21:9,17:21,16:14)
Volley Rabka - Najprawdziwsi 2:0 (-19,-13)

Półfinały
Volley Stars - Drunk in Love (21:23,21:18,15:12)
Nitra - Perfekt Team Interdekor 1:2 (16:21,23:21,11:15)

Mecz o III miejsce: NITRA -Drunk in Love 2:0 (-16,-17)

Finał: Perfekt Team Interdekor - Volley Stars 2:0 (-19,-15)

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama