Podhale Region

Niedziela, 18 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 17 Lis 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Nie ma mocnych na Old Bojów Podhala

Reklama

Nie ma mocnych na Old Bojów Podhala

11aaoldboje 111

HOKEJ. Nie widać końca dominacji hokeistów Podhala Nowy Targ w Mistrzostwach Polski Old Bojów. W XXVI turnieju rozegranym w Krynicy, „Szarotki” po raz piąty z rzędu, a jedenasty w historii zdobyły złote medale.

To był bezapelacyjny triumf nowotarżan, którzy odnieśli w turnieju komplet zwycięstw.

W fazie grupowej Podhalanie gromili rywala za rywalem. Zaczęli od efektownej wygranej 10:0 nad Pomorzaninem Toruń, potem była wygrana 6:2 nad Unią Oświęcim, zwycięstwo 14:1 z GKS Tychy i na koniec fazy grupowej nowotarżanie pokonali 8:3 Zagłębie Sosnowiec.

Pierwsze miejsce w grupie dawało przepustkę do finału. Tam Górale spotkali się z gospodarzem turnieju KTH Krynicą. I tutaj już napotkali spory opór ze strony przeciwnika, ale ostatecznie  i z tego starcia wyszli zwycięsko, wygrywając 4:3.

Nowotarżanie zdominowali też klasyfikację najlepszych zawodników turnieju. Wygrał ją Michał Piotrowski, który – podobnie jak przed rokiem – sięgnął też po koroną króla strzelców. Z kolei tytuł MVP, czyli najlepszego zawodnika mistrzostw trafił w ręce Mateusza Malinowskiego.

- Cieszymy się bardzo, że udało się nam przedłużyć tę serię zwycięstw. Każdego roku rywale są mocno zdeterminowani i zmotywowani by odebrać nam to mistrzostwo, ale ciągle sporo im do tego brakuje – mówi bramkarz Old Boys Podhale, Gabriel Samolej W finale trochę na własne życzenie sprokurowaliśmy sobie nerwy. Przy prowadzeniu 4:2 nie wykorzystaliśmy świetnej sytuacji na „dobicie” przeciwnika. Potem złapaliśmy karę, straciliśmy gola, ale to było już 15 sekund przed syreną końcową i jedno bramkowe prowadzenie już dowieźliśmy do końcowej syreny – dodaje Samolej.

Mecze grupowe

Old Boys Podhale – Pomorzanin Toruń 10:0

Bramki dla Podhala: M. Piotrowski 3, Malinowski 3, Ł. Gil 2, P. Zych, Kubowicz, Furca.

Old Boys Podhale – Unia Oświęcim 6:2

Bramki dla Podhala: M. Piotrowski 2, Zaręba, Kubowicz, Ł. Gil, Iskrzycki.

Old Boys Podhale – GKS Tychy 14:1

Bramki dla Podhala: M. Piotrowski 5 Ł. Gil 2, Jękner 2, Zaręba, Iskrzycki, Kubowicz, P. Gil, Trzópek.

Old Boys Podhale – Zagłębie Sosnowiec 8:3

Bramki dla Podhala: M. Piotrowski 4, Trzópek 2, Ł. Gil, Furca.

Finał

Old Boys Podhale – KTH Krynica 4:3 (3:1, 1:2

Bramki dla Podhala: Malinowski 3, M. Piotrowski.

Old Boys Podhale: Gabriel Samolej, Tomasz Słowakiewicz, Bartłomiej Piotrowski, Łukasz Wilczek, Mateusz Malinowski, Michał Piotrowski, Zdzisław Zaręba, Paweł Gil, Paweł Zych, Łukasz Gil, Jacek Kubowicz, Mirosław Tomasik, Tadeusz Puławski, Mariusz Trzópek, Bartłomiej Iskrzycki, Sławomir Furca, Tomasz Koszarek, Adam Zych, Tomasz Jękner. Trener: Józef Batkiewicz. Kierownictwo: Ryszard Bielak, Rafał Mrugała.

0 9 m-ce: Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowicee 17:1

O 7 m-ce: GKS Tychy – Polonia Bytom 1:0 po karnych

0 5 m-ce: Pomorzanin Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 3:5

0 3 m-ce: Unia Oświęcim – Cracovia 0:6

Fot. RYSZARD BIELAK

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama