Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Docenieni przez selekcjonera

Reklama

Docenieni przez selekcjonera

111gorczykzalewski1111

PIŁKA NOŻNA. W Nowym Targu gościł Bartłomiej Zalewski. Trener selekcjoner młodzieżowych reprezentacji Polski z bliska przyglądnął się funkcjonowaniu Akademii Piłkarskiej Podhala.


Zalewski to był szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 17, który aktualnie sprawuje opiekę nad rocznikiem 2004.

- Od lat doskonale znam się z Tomkiem Gorczykiem. A że akurat przebywałem w okolic skorzystałem z okazji by go odwiedzić i zobaczyć jak rozwija się kolejna Akademia – wyjaśnia powody swojej wizyty trener Zalewski - Zresztą na tym między innymi polega moja praca by wizytować, przyglądać, obserwować i wspierać pracę tego typu ośrodków piłkarskich, nawet tych najmniejszych. Musimy pamiętać, że te gwiazdy które dzisiaj oglądamy w telewizji, które podziwiamy, którym kibicujemy swoje początki miały właśnie w takich ośrodkach. Każda próba krzewienia piłki nożnej jest dla nas trenerów grup młodzieżowych bardzo ważna. Zorganizowana forma działania, usystematyzowany system szkolenia, na którym bazują tego typu Akademie dają nam gwarancje tego, że doczekamy się kolejnych zawodników na bardzo wysokim poziomie. Bo młodzież mamy bardzo utalentowaną, ale musimy ją odpowiednio poprowadzić i ukierunkować - podkreśla selekcjoner.

Trener Zalewski był bardzo pozytywnie zaskoczony tym co zobaczył w Nowym Targu.

- Myślę, że jest tutaj wszystko by przy cierpliwej, systematycznej pracy za parę lat zebrać pierwsze jej „owoce”. Z tego co zaobserwowałem jest tutaj bardzo duży potencjał - uważa Zalewski.

Tomasz Gorczyk, dyrektor Akademii Podhala nie krył zadowolenia z faktu wizyty trenera Zalewskiego

- To na pewno motywujące, że nasza praca gdzieś tam jest dostrzegana na szerszym polu. Dzisiaj gościmy trenera Zalewskiego, jakiś czas temu odwiedził nas dyrektor Szkoły Trenerów przy PZPN Dariusz Pasieka. Cieszymy się, że tak ważne postacie w polskiej piłce młodzieżowej chcą z nami współpracować, pomagać nam. Zależy nam na tym. Jeszcze nam daleko by zbudować silną pozycję na mapie polskich Akademii Piłkarskich, ale myślę że jesteśmy na dobrej drodze. Małymi kroczkami, ale cały czas robimy postępy – uważa Gorczyk.

Akademia Piłkarska Podhale to dzisiaj około 250 zawodników od 5 do 18 roku życia oaz 10 trenerów z odpowiednimi kwalifikacjami.

Komentarze  

Guest
0 #3 RE: Docenieni przez selekcjoneraGuest 2018-05-13 15:12
Jetem ciekawy czy jak Panu Wojasowi znudzi się sponsorowanie klubu to czy p. Tomek zostanie dalej w tej Akademi.
Cytować
rodzic
0 #2 RE: Docenieni przez selekcjonerarodzic 2018-05-11 09:56
Wszystko pięknie ładnie Panie Tomku...jak sukces to najlepiej na pierwszej stronie z usmiechem...ale jak porażka to chowanie się za podwójną gardą...Pan to umie bajki opowiadać zawodnikom i rodzocom i medialnie się sprzedawać...ta ki slaski Andersen...nies tety strasznie niesłowny...
Cytować
Treneiro
+4 #1 RE: Docenieni przez selekcjoneraTreneiro 2018-05-10 22:21
Szkoda ze nie wspomnicie o trenerach podhalanskich bo od nich macie zawodnikow do grup mlodziezowych kto ich wyszkolil? ilu jest nowotarzan w zespolach???
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama