Podhale Region

Piątek, 22 czerwiec 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 21 Cze 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Piłkarskie święto pod Giewontem

Reklama

Piłkarskie święto pod Giewontem

11apiturniej1212d

PIŁKA NOŻNA. Akademia Piłkarska Śląska Wrocław, Sporting Lizbona oraz Lokomotiv Kijów to pierwsza trójka III edycji Międzynarodowego Turnieju Gorący Potok Cup u-9, który przez trzy dni rozgrywany był na Api Arenie na zakopiańskiej Pardałówce.

Kolejny raz organizatorzy turnieju na API Arenie stanęli na wysokości zadania, mimo że z roku na rok sami podnoszą sobie poprzeczkę. Turnieju z takich rozmachem jeszcze w naszym regionie nie było. 28 drużyn z 10 państw i blisko 400 dzieciaków przez 3 dni toczyło zaciekłe boje o końcowe zwycięstwo w turnieju.

Ostatecznie podobnie jak przed rokiem trofeum trafiło w ręce młodych piłkarzy Śląska Wrocław, którzy wygrali grupę finałową, zostawiając w pokonanym polu zespoły z Lizbony, Kijowa oraz Poznania.

- Chciałem wszystkim podziękować, rodzicom, trenerom, zawodnikom i tym wszystkim osobom które przyczyniły się do orgnaizacji tego turnieju. Przede wszytskim Tomkowi Popieli, który koordynował większość spraw, a także Grześkowi Rasiakowi, który sprowadził na turniej zespoły z Anglii oraz Mirosławowi Szymkowiakowi. Jeszcze raz bardzo dziękuję – podkreślił pomysłodawca i główny organizator turnieju, Dariusz Baboń. – Myślę, że po raz kolejny dowiedliśmy że w Zakopanem nie ma miejscw wyłąćnie na dyscypliny zimowe, ale też z powodzeniem można organizować turnieje piłkarskie na wysokim poziomie i promować przez nie miasto i cały nasz region. Już dzisiaj wszystkie zagraniczne drużyny zadeklarowały uczestnictwo w przyszłorocznej edycji. To budujące, że w ten właśnie sposób ktoś docenił tak naprawdę rok ciężkiej pracy jaką włożyliśmy w przygotowania do tego turnieju – dodał Baboń.

W drużynie marzeń wybranej przez organizatorów znaleźli się: Rusłan Tkalich (Lokomotiv), Aleks Michalak (Pogoń Szczecin), Domgan Isien (Olimpique Marsylia), Marcel Mischke (Lech Poznań), Diogo Martim (Sporting Lizbona), Max Harrison (Stoke City). Tytuł MVP turnieju trafił do gracza Śląska Wrocław Dominika Kleczewskiego.

GALERIA z TURNIEJU

- To było olbrzymie wyzwanie logistyczne. Zebrać w jednym miejscu 28 drużyn z 10 państw nie był łatwo. Mieliśmy na szczęście duże wsparcie wśród wolontariuszy i naszych ambasadorów. Główną ideą naszego turnieju jest dać możliwść naszym młodym zawodnikom konfrontacji ze swoimi równieśnikami z innych krajów. I ten turniej jest przykładme że warto to robić, że dysproporcje między naszymi najlepszymi ośrodkami, a zespołami z Francji, Anglii czy innych państw są znikoem, żeby nie powiedzieć żadne. I co ważne, cały czas ten poziom naszej dziesięcej czy młodzieżowej piłki idzie w górę – cieszy się, drugi z organizatorów, Tomasz Popiela. – Plany na przyszłość mamy bardzo ambitne. Chcemy z Darkiem organizować najlepsze trzy turnieje międzynardowe w Polsce. Turniej Termy Gorący Potok Cup jest jednym z nich. Za tydzień w Starym Sączu odbędzie się już 8 edycja turnieju Sokolika. W październiku ponownie w Zakopanem gościć będziemy drużyny z rocznika 2004. Swój udział już zapowiedziały w nim zespoły z Anglii, Portugalii czy Stanów Zjednoczonych – zaznacza Popiela.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama