Podhale Region

Niedziela, 9 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Tym razem bez niespodzianki. Faworyt z pucharem wójta

Reklama

Tym razem bez niespodzianki. Faworyt z pucharem wójta

111huraganwojtginl11

PIŁKA NOŻNA. W Waksmundzie odbył się finałowy turniej tegorocznej edycji turnieju o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Niespodzianki nie było. Główne trofeum trafiło w ręce gospodarzy i głównego faworyta, piłkarzy Huraganu.

Finał tradycyjnie toczył się w stawce czterech drużyn wyłonionych w drodze eliminacji.

Nie obyło się bez małego zgrzytu, związanego z dyskwalifikacją jednego z finalistów. Za grę w eliminacjach nieuprawnionego zawodnika wykluczono drużynę Dunajca Ostrowsko, która też pierwotnie miał być gospodarzem turnieju finałowego.

Finał przeniesiono więc do Waksmunda, a Dunajca w gronie finalistów zastąpił Spisz Krempachy.

Turniej finałowy toczył się raczej zgodnie z planem. Drogą losowania ustalono pary półfinałowe. W pierwszym Wiatr Ludźmierz gładko rozprawił się ze Spiszem, a w drugim Huragan także pewnie ograł Obidowca Obidowa.

W „małym finale” Obidowiec mimo że długo przegrywał 0:1, w końcówce zdołał odwrócić losy spotkania i pokonać Spisz 2:1.

Apetyty ostrzono sobie na finał. Podobnie jak przed rokiem w Łopusznej spotkały się w nim drużyny Huraganu i Wiatru. Wówczas górą byli ludźmierzanie, którzy zwyciężyli w serii rzutów karnych. Tym razem waksmundzianie wzięli rewanż. Zwyciężyli absolutnie zasłużenie 2:1, po efektownym golu z rzutu wolnego Radosława Antolaka i świetnej dwójkowej akcji Bartłomieja Mroszczaka z Szymonem Kolasom. Wiatr odpowiedział jedynie golem honorowym w ostatniej akcji meczu którego autorem był Krzysztof Truty.

- Oczywiście bardzo nam zależało na tym by wygrać ten turniej. To pozwoli nam w dobrych humorach przystąpić do rozgrywek ligowych. Dodatkowo gdy okazało się, że w finale grać będziemy z Wiatrem to nie ma o ukrywać, że też pojawiła się rządza rewanżu za zeszłoroczną porażkę. Również dla mnie czy dla Grześka Byrnasa, spotkanie to miało dodatkowy smaczek. Obaj pochodzimy z Ludźmierza, graliśmy w Wiatrze i sentyment do tego klubu zawsze pozostanie. Cieszę się, że chłopcy sprostali roli faworyta i wytrzymali presje. Myślę, że wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie – ocenił trener Huraganu, Marcin Zubek.

GALERIA Z TURNIEJU

Zwycięzcy z rąk wójta Jana Smarducha odebrali puchar i czeka na kwotę 3000 tys. złotych. Zdobywcy drugiego miejsca wzbogacili się o kwotę 2500 tys. zł, trzeciego o 2000 tys. zł, a czwartego o 1500 zł.

Nagrody indywidualne odebrali Mateusz Jaróg z Obidowej (najlepszy bramkarz), Krystian Dudek z Huraganu (najlepszy zawodnik) oraz Krzysztof Truty z Wiatru (król strzelców). 

Półfinały

Huragan Waksmund – Obidowiec Obidowa 2:0

Bramki: Dudek 2

Wiatr Ludźmierz – Spisz Krempachy 3:0

Bramki: Słowakiewicz, Luberda, K. Truty

Mecz o 3 miejsce:

Spisz – Obidowiec 1:2

Bramki: J. Bizub – Józefczak (karny), K. Chorążak.

Finał:

Huragan - Wiatr 2:1

Bramki: R. Antolak, Kolasa – Truty

HURAGAN: Grzegorz Byrnas – Przemysław Luberda, Jan Waksmundzki, Szymon Waksmundzki, Szymon Waksmundzki, Adam Mozdyniewicz, Dawid Antolak, Daniel Duda, Radosław Antolak, Krystian Dudek, Szymon Kolasa, Mateusz Cyrwus, Bartłomiej Mroszczak, Kacper Zubek, Marcin Budziak, Szczepan Waksmundzki.

WIATR: Grzegorz Antolak – Maciej Fryźlewicz, Piotr Karwaczka, Daniel Krugiołka, Paweł Luberda, Marcin Strama, Mateusz Stopiak, Gabriel Szczęch, Jakub Zubek, Łukasz Hrapkowicz Mateusz Truty, Krzysztof Truty, Łukasz Siaśkiewicz, Filip Słowakiewicz, Łukasz Borkowski, Tomasz Czaja, Wojciech Siuta.

OBIDOWIEC: Mateusz Jaróg – Paweł Matuszek, Leszek Judasz, Patryk Duda, Daniel Duda, Patryk Chudoba, Marcin Józefczak, Jakub Sternal, Damian Luberda, Jan Chorążak, Karol Chorążak, Damian Antolec, Paweł Walaszczyk, Robert Sternal, Tomash Pranica, Dariusz Wójciak

SPISZ: Andrzej Kowalczyk – Piotr Pietraszek, Tomasz Galuś, Mateusz Łukasz, Andrzej Biernat, Paweł Łojek, Damin Bizub, Jakub Bizub, Walenty Surma, Tomasz Gryguś, Paweł Kowalczyk, Marcin Pietraszek, Grzegorz Tomaszkowicz, Piotr Surma, Robert Moś, Szymon Bizub, Tomasz Pacyga, Mateusz Zygmon, Daniel Mroszczak.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama