111polkacweircifnal21212

PIŁKA NOŻNA. Reprezentacja Polski w dramatycznych okolicznościach odpadła z walki o złoty medal Mistrzostwa Świata AMP Futbol w Meksyku. W ćwierćfinale „Biało Czerwoni” przegrali w serii rzutów karnych z Angolą.

Regulaminowe 50 minut zakończyło się remisem. Pierwsza połowa goli nie przyniosła. W drugiej pierwsi trafili do polskiej bramki Angoloczycy, ale odpowiedział Kamil Grygiel.

W dogrywce grano dwa razy po 10 minut. Nie obowiązywała zasada „złotego” gola. Polacy świetnie zaczęli. W pierwszych 10 minutach zdobyli dwa gole, oba bezpośrednio z rzutów wolnych. Autorem pierwszego z nich, niezwykle efektownego, był Krystian Kapłon. Dla pochodzącego z Białki Tatrzańskiej było to już 3 trafienie w Mistrzostwach. Na 3:1 podwyższył Bartosz Łastowski.

W drugiej części dogrywki wydawało się, że Polacy mają kontrolę nad meczem. Niestety w samej końcówce rozegrał się dramat naszej reprezentacji. Na 2,5 minuty przed końcem Angola zdobyła gola kontaktowego, a już w doliczonym czasie doprowadziła do wyrównania.

W serii rzutów karnych górą była Angola i to ona powalczy o Mistrzostwo Świata. Polakom pozostała walka o miejsca 5-8