zakopaneBeniaminek IV ligi KS Zakopane powoli przygotowuje się do nowego sezonu. Najpoważniejszym sprawdzaniem dla wszystkich piłkarzy, trenerów, działaczy już wkrótce będą obchody V lecia działalności w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

Trwają ostatnie przygotowania do dwóch turniejów młodzieżowych i „Meczu Pamięci". W ostatnich dniach pod Giewont dotarła informacja , że Patronat honorowy nad „Piłkarskimi Turniejami Jubileuszowymi" oficjalnie sprawować będzie Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

Dla naszego przedsięwzięcia, które między innymi współfinansowane jest przez Województwo Małopolskie, jest to olbrzymie wyróżnienie. W opinii Pana Marszałka cel, jaki przyświeca organizacji w Zakopanem piłkarskich rozgrywek młodzieżowych jest trafny i stanowi interesujące uzupełnienie działań Województwa Małopolskiego zmierzających do popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Równocześnie mecze piłkarskie w Zakopanem stanowić będą także atrakcyjne wydarzenia dla wszystkich małopolskich kibiców sportu i turystów odwiedzających nasze miasto – poinformował nas prezes klubu, Adam Drabik.

Oprócz dwóch turniejów młodzieżowych w dniach 21-22 lipiec br. rozegrany zostanie również „Mecz Pamięci" upamiętniających zmarłych tragicznie piłkarzy : Rafała Łukaszczyka, Marka Galicy, Krystiana Kiszeli oraz Tomka Guta związanych z naszym klubem. W poprzednich czterech latach „górale" rywalizowali z takimi klubami jak Dunajec Nowy Sącz, LKS Kobylanka, Glinik Gorlice oraz LKS Lubań Maniowy.

W ostatnich dniach poznaliśmy klub, który zagra z zespołem prowadzonym od kilkunastu dni przez Mariana Tajdusia – nowego szkoleniowca beniaminka IV ligi. Będzie to I ligowy Kolejarz Stróże, który w ubiegłorocznych rozgrywkach omal nie sprawił olbrzymiej niespodzianki awansując do Ekstraklasy. Ostatecznie zespół z Małopolski zajął IV miejsce w rozgrywkach na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Wstępnie mecz zaplanowano na 21 lipca br. o godzinie 16.

Systematycznie dopinamy ostatnie szczegółu programu. Przed nami jeszcze m.in. kwestie związane z miejscem przedsięwzięcia – w grę wchodzą obiekty COS-u. Będziemy się starali by jednak choć sam „Mecz Pamięci" mógł odbyć się na stadionie przy ulicy Orkana, by umożliwić większej ilości mieszkańców udział w naszym jubileuszu. Nie jest to łatwe i wszystko zależy od lokalnego magistratu , który administruje tym obiektem. Wciąż szukamy sponsorów, którzy wsparli by finansowo nasze przedsięwzięcie, jak również włączyli się w perspektywie dłuższego czasu w popularyzację piłki nożnej na Podhalu. Wśród zespołów młodzieżowych będziemy gościć między innymi zespół ze Słowacji oraz młodych piłkarzy z Radomiaka Radom z województwa Mazowieckiego - dodaje na koniec wiceprezes klubu Piotr Apollo, główny pomysłodawca obchodów jubileuszu klubu.

ŹRÓDŁO: Andrzej Obstalecki - koordynator projektu