aaaz-ne

PIŁKA NOŻNA. Drużyna Zakopanego uzupełniła stawkę ćwierćfinalistów rozgrywek Pucharu Podhala. Podopieczni trenera Mariana Tajdusia w ostatnim meczu trzeciej rundy pokonali w Rabce tamtejszy zespół Wierchów 3:2.

Samo spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Widać trudy jesiennego ligowego grania dały się już we znaki piłkarzom obu drużyn, którzy marzą przede wszystkim o odpoczynku. Od pierwszej minuty to zakopiańczycy posiadali przewagę, którą w pierwszej połowie udokumentowali jednym trafieniem autorstwa S. Kurnyty. Gracz mógł przed przerwą jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ale z 5 metrów trafił w słupek. Druga połowa zaczęła się od strzału zawodnika Wierchów, Wójciaka w poprzeczkę. Chwilę potem z boiska za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska usunięty został stoper gości Pękala. Mimo gry w liczebnym osłabieniu goście zdołali podwyższyć prowadzenie i to dwukrotnie. W końcowym kwadransie pojedynku gospodarze odważniej zaatakowali, czego efektem były dwa gole. Na wyrównanie czasu już jednak Wierchom zabrakło. W doliczonym czasie gry los Pękali, podzielił Majerski.

- Przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę, czego można było się spodziewać. Tak zazwyczaj jest w pucharach, że drużyna z niżej ligi chce się pokazać na tle IV ligowca. Mimo gry od 50 minuty w dziesiątkę muszę pochwalić chłopaków za nieustępliwość, walkę, zaangażowanie i serce pozostawione na boisku . To dało nam zwycięstwo. Teraz czekamy na kolejnego rywala w Pucharze – powiedział dla serwisu kszakopaneksz.futbolowo.pl trener Zakopanego Marian Tajduś.

Wierchy Rabka Zdrój (A) – KS Zakopane (IV) 2:3 (0:1)
0:1 S. Kurnyta 18, 0:2 Wesołowski 57, 0:3 samobójcza 72, 1:3 Majerski 75 z karnego, 2:3 Wójciak 85. Sędziował Marcin Niewiarowski. Żółte kartki: Majerski – Drabik, Pękala. Czerwone kartki: Majerski (90' za drugą żółtą) – Pękala (52' za drugą żółtą). Widzów 100
Wierchy: Potaczek – Traczyk, Majerski, Zając, Tupta (62 Kubiński), Celing (62 Ponicki), Nawara (62 Wietrzyk), Pędzimąż, Świder, Wójciak, Wróbel
Zakopane: Pyskaty – Floryn, Drobny, Pękala, Sawina (88 Gąsienica-Bednarz), K. Kurnyta, Frasunek, Drabik (48 Serafin), S. Kurnyta, Wesołowski, Leniewicz

Jak padły bramki?
0:1 18 min - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego strzałem głową tuż przy słupku Potaczka pokonał S. Kurnyta
0:2 57 min - indywidualną akcję przeprowadził Wesołowski, wbiegł z piłką w pole karne minął dwóch obrońców i płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy
0:3 72 min - kuriozalna bramka. Kurnyta posłał długą piłkę nad interweniującym Potaczkiem, a próbujący przy słupku wybić futbolówkę Majerski wpakował ją brzuchem do własnej siatki
1:3 75 min – w polu karnym Zakopanego, na ziemię powalony został Świder i arbiter bez wahania podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Majerski.
2:3 85 min - po dośrodkowaniu w pole karne i błędzie obrony Zakopanego, Wójciak z bliska płaskim strzałem umieszcza piłkę w siatce.