aaaa pl uUNIHOKEJ. Trwają zmagania w kolejnej edycji Podhalańskiej Ligi Unihokeja. Tym razem rywalizacja toczy się w gronie siedmiu drużyn, mimo iż na początku rozgrywek było ich siedem. Po sześciu kolejkach z gry wycofała się jednak drużyna Copacabany.

Na czele tabeli po dotychczas rozegranych meczach, z kompletem punktów znajdują się gracze obrońcy mistrzowskiego tytułu sprzed roku Black Shadows. W 10 kolejce spotkań – rozegranej w niedzielę - „Czarne Cienie" w starciu z Aulą popisały się kapitalnym finiszem. Jeszcze na 188 sekund przed końcową syreną przegrywały 3:4. Wystarczyło jednak 12 sekund i po trafieniach Oskara Pieprzaka i Leszka Dziobonia mistrzowie odwrócili o 180 stopni losy rywalizacji. W końcowych sekundach Auli na nic zdał się manewr z wycofaniem bramkarza.

Łatwe, dwucyfrowe zwycięstwo odniósł w tej serii spotkań wicelider tabeli i finalista ostatniej edycji ekipa Chupacabras, która 10:2 pokonała Watahę, którą od zdecydowanie wyższej porażki uchronił jej bramkarz Dariusz Koczur.

Niespodzianki nie było także w starciu faworyzowanych Górali z najsłabszym w lidze zespołem STS Nowy Sącz. Co prawda faworyt kilka razy musiał gonić wynik, ale końcowe minuty to już jego wyraźna dominacja. Ozdobą nie tylko tego meczu, ale zdecydowanie całej kolejki było trafienia Patryka Kareckiego. Gracz Górali wykazał się kunsztem technicznym, lokując piłeczkę w bramce od tzw. „zakrystii".

GALERIA ZDJĘĆ Z X KOLEJKI

Wyniki 10 kolejka spotkań
STS Nowy Sącz – Górale Amatorzy 7:11 (4:5)
Bramki: Jakub Nykaza 4, Basiaga 2, Ciapała – Kos 4, Siaśkiewicz 3, Karecki 2, Wronka, Półtorak.

Aula – Black Shadows 4:5 (2:2)
Bramki: Wiśniewski 2, Kasperek, Luberda - Pieprzak 2, Burkat, Gąsienica Makowski, Dzioboń

Wataha – Chupacabras 2:10 (1:3)
Bramki: Czaja 2 – Trzebunia 2, Ossowski 2, Augustyn 2, Borowicz, Kwak, J. Handzel, Staszel.

Tabela
1. Black Shadows 9 27 78-25
2. Chupacabras 9 24 83-42
3. Aula 9 15 66-64
4. Górale 9 15 72-69
5. Wataha 9 6 37-64
6. STS Nowy Sącz 9 3 53-99

Wyniki wcześniejszych kolejek

1 Kolejka 16.09.2012

Black Shadows – Warriorz 10:3 (4:1)
Bramki: Artur Burkat, Artur Babiak, Dariusz Babiak, Mateusz Gąsior (2), Rafał Sulka, Sebastian Kwak (3), Paweł Hamrol (2) – Grzegorz Zając (2), Mateusz Smarduch. Kary: 2 min – 2min

Górale Amatorzy – Copacabana 10:6 (3:3) [zweryfikowano na w.o 5:0]
Bramki:Dominik Siaśkiewicz (3), Grzegorz Kos (3), Patryk Karecki (2), Patryk Wronka, Paweł Waligórski – Jakub Nykaza (5), Piotr Bełtowski. Kary: 2 min. - 4 min.

STS Nowy Sącz – Chupacabras 4:13 (2:6)
Bramki: Mariusz Górowski, Patryk Basiaga, Paweł Ogonowski (2) – Bartłomiej Augustyn, Jacek Handzel, Lesław Ossowski (3), Maciej Handzel (3), Paweł Książkiewicz, Robert Borowicz, Tomasz Handzel, Tomasz Trzebunia (2). Kary: 4 min. – 4 min

2 Kolejka 23.09.2012

Black Shadows – Chupacabras 7:5 (6:0)
Bramki: Dariusz Babiak, Piotr Daniel, Leszek Dzioboń (3), Maciej Gąsienica-Makowski, Rafał Sulka – Bartłomiej Augustyn, Jacek Handzel, Lesław Ossowski (2), Tomasz Staszel. Kary: 2 min. – 2 min.

Aula-Bonamedica – STS Nowy Sącz 14:8 (3:5)
Bramki: Artur Kasperek (4), Bartłomiej Gaj, Kacper Luberda (3), Mariusz Biegun, Mateusz Iskrzycki (3), Przemysław Wiśniewski (2) – Bartosz Ciapała (4), Dawid Ciężkowski, Grzegorz Wolak, Mateusz Krzyś, Patryk Basiaga. Kary: 6 min. – 2 min.

Copacabana – Warriorz 13:3 (8:1) [zweryfikowano na w.o 0:5]
Bramki: Bartosz Gotkiewicz (4), Bartłomiej Kowalczuk, Piotr Bełtowski (2), Łukasz Ślusarek (4), Sebastian Marszałek (2) – Maciej Sadowy, Radosław Kosek, Tomasz Daniec. Kary: 0 min. – 4 min.

3 Kolejka 30.09.2012

Górale Amatorzy – Chupacabras 7:12 (4:3)
Bramki: Andrzej Jędrol, Bogusław Kalata, Dominik Siaśkiewicz (2), Grzegorz Kos (2), Paweł Zientara – Dariusz Kwak (2), Lesław Ossowski (4), Robert Borowicz (2), Tomasz Staszel, Tomasz Trzebunia (3). Kary: 6 min. – 2 min.

Warriorz – Aula-Bonamedica 4:8 (1:4)
Bramki: Michał Leja (2), Radosław Kosek, Tomasz Daniec – Artur Kasperek (2), Kacper Luberda (2), Mateusz Iskrzycki, Sebastian Hajnos (3). Kary: 6 min. – 2 min.

Copacabana - STS Nowy Sącz 9:10 (5:3) [zweryfikowano na w.o 0:5]
Bramki: Bartosz Gotkiewicz, Bartłomiej Kowalczuk, Jakub Nykaza (3), Piotr Bełtowski (4) – Bartosz Ciapała (3), Grzegorz Wolak, Patryk Basiaga, Tomasz Michalczyk, Michał Fryźlewicz, Andrzej Dzioboń (3). Kary: 0 min. – 8 min.

4 Kolejka 07.10.2012

Copacabana – Black Shadows 0:5 w.o.

Chupacabras – Aula-Bonamedica 12:3 (4:0)
Bramki: Dariusz Kwak (4), Lesław Ossowski (2), Robert Borowicz, Tomasz Handzel, Tomasz Staszel (3), Tomasz Trzebunia – Artur Kasperek, Mateusz Iskrzycki (2). Kary: 10 min. – 12 min. (w tym dwie kary meczu po 5 min.)

STS Nowy Sącz – Górale Amatorzy 10:13 (6:8)
Bramki: Bartosz Ciapała (4), Mateusz Turwoń (3), Michał Fryźlewicz (2), Tomasz Michalczyk – Bogusław Kalata, Dominik Siaśkiewicz (3), Grzegorz Kos (4), Patryk Karecki (2), Patryk Wronka (2), Paweł Waligórski. Kary: 2 min. – 4 min.

5 Kolejka 14.10.2012

Górale Amatorzy – Black Shadows 2:8 (1:3)
Bramki: Bogusław Kalata, Grzegorz Kos – Artur Burkat, Leszek Dzioboń (3), Maciej Gąsienica-Makowski (2), Mateusz Niżnik, Piotr Daniel
Kary: 4 min. – 2 min.

Copacabana – Aula-Bonamedica 7:13 (4:3) [zweryfikowano na w.o 0:5]
Bramki: Adam Hajnos (2), Grzegorz Hajnos, Łukasz Ślusarek (4) – Artur Kasperek (2), Kacper Luberda (5), Mariusz Biegun, Mariusz Rozmus (2), Mateusz Iskrzycki, Sebastian Hajnos (2). Kary: 4 min. – 8 min.

Wataha (dawniej Warriorz) – STS Nowy Sącz 3:10 (0:4)
Bramki: Kamil Barszczewski, Michał Leja, Tomasz Czaja – Bartosz Ciapała, Dawid Ciężkowski, Mateusz Krzyś, Mateusz Tyrwoń (2), Michał Fryźlewicz (4), Patryk Basiaga. Kary: 2 min. – 2 min.

6 Kolejka 21.10.2012

Aula-Bonamedica – Górale Amatorzy 6:8 (2:5)
Bramki: Artur Kasperek (2), Kacper Luberda (3), Mateusz Iskrzycki – Bogusław Kalata, Dominik Siaśkiewicz, Grzegorz Kos (5), Witold Kalata. Kary: 6 min. – 0 min.

STS Nowy Sącz – Black Shadows 1:13 (1:6)
Bramki: Bartosz Ciapała – Artur Burkat, Dariusz Panczakiewicz, Leszek Dzioboń (4), Maciej Gąsienica-Makowski (2), Oskar Pieprzak, Paweł Hamrol (3), Piotr Daniel. Kary: 2 min. – 0 min.

Chupacabras – Wataha 8:7 (4:3)
Bramki: Jacek Handzel, Konstanty Cholewasz, Lesław Ossowski (5), Tomasz Staszel – Bartłomiej Fryźlewicz, Grzegorz Zając, Maciej Sadowy, Marcin Zamorski, Mateusz Smarduch, Michał Leja (2)
Kary: 0 min. – 0 min.

7 Kolejka 28.10.2012

Black Shadows – Aula-Bonamedica 7:3 (1:2)
Bramki: Artur Burkat, Leszek Dzioboń (3), Maciej Gąsienica-Makowski, Mateusz Gąsior, Piotr Daniel – Arkadiusz Popiołek, Mariusz Rozmus, Mateusz Iskrzycki. Kary: 0 min. – 2 min.

Copacabana – Chupacabras 0:5 w.o.

Wataha – Górale Amatorzy 3:10 (1:3)
Bramki: Maciej Sadowy (2), Jakub Zubek – Bogusław Kalata, Dominik Siaśkiewicz (2), Grzegorz Kos (3), Patryk Karecki, Witold Kalata (3)
Kary: 2 min. – 0 min.

8 Kolejka 04.11.2012
Wataha – Black Shadows 1:10 (0:4)
Bramki: Kamil Barszczewski – Leszek Dzioboń (2), Maciej Gąsienica-Makowski, Mateusz Gąsior (3), Oskar Pieprzak (2), Piotr Daniel (2). Kary: 0 min. – 0 min.

Chupacabras – STS Nowy Sącz 8:7 (6:4)
Bramki: Dariusz Kwak (2), Jacek Handzel, Robert Borowicz (2), Tomasz Staszel, Tomasz Trzebunia (2) – Jakub Nykaza (5), Patryk Basiaga (2). Kary: 4 min. – 2 min.

Aula-Bonamedica – Górale Amatorzy 7:6 (2:1)
Bramki: TomaszOraczko (3), Mateusz Iskrzycki (3), Przemysław Wiśniewski – Bogusław Kalata (3), Patryk Karecki, Paweł Waligórski, Paweł Zientara. Kary: 6 min. – 0 min.

9 Kolejka 11.11.2012

Aula-Bonamedica – Wataha 8:7 (4:1)
Bramki: Arkadiusz Popiołek, Artur Kasperek (3), Bartłomiej Gaj (2), Kacper Luberda, Mateusz Iskrzycki – Jakub Zubek (2), Maciej Sadowy, Marcin Zamorski, Michał Leja, Tomasz Daniec (2). Kary: 4 min. – 4 min. (+10 min indywid.)

Blackshadows – STS Nowy Sącz 13:6 (4:4)
Bramki: Artur Burkat (2), Dariusz Panczakiewicz, Leszek Dzioboń (2), Maciej Gąsienica-Makowski (2), Piotr Daniel, Sebastian Kwak (4) – Jakub Nykaza (5), Mateusz Turwoń. Kary: 0 min. – 0 min.

Chupacabras – Górale Amatorzy 10:5 (5:3)
Bramki: Robert Borowicz (2), Tomasz Handzel (2), Tomasz Staszel, Tomasz Trzebunia (5) – Grzegorz Kos, Partryk Karecki (2), Patryk Wronka (2)