111aaavivamikolajkowytyrnu111

PIŁKA HALOWA. 24 zespoły rywalizowały na nowotarskiej Arenie i Zespole Szkół w Spytkowicach w siódmej już edycji Turnieju Mikołajkowego, którego organizatorem jest Podhalańska Liga Futsalu. Ostatecznie trofeum trafiło w ręce jednego z faworytów, ekipy VIVA Spajki.

Grano wedle sprawdzonego schematu. Pierwsze dwa dni to gra w grupach. Z każdej do fazy pucharowej awansowali zwycięzcy, a dodatkowe dwa miejsca przypadły dwóm najlepszym drużynom z drugich miejsc.

Emocje na dobre rozkręciły się w fazie pucharowej. Na tym etapie z turniejem pożegnali się obrońcy tytułu, Koty Majera którzy ulegli 0:1 młodziutkiej ekipie Young Players. W dwóch innych ćwierćfinałach zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. W ten sposób T-18 wyeliminowali TS Patronów, a Viva Spajki Stomatologię Stupka z Krakowa. Czwartym półfinalistą została ekipa Fanatyków po wygranej 2:1 nad PPWSZ Nowy Targ.

W półfinałach zdecydowanie większe emocje dostarczyło starcie Fanatyków z T-18. Kiedy wydawało się, że regulaminowy czas gry zakończy się wynikiem bezbramkowym, Mateusz Hreśka 15 sekund prze syreną końcową dał Fanatykom awans do finału. W drugim półfinale Viva Spajki, gładko 4:0 rozprawiła się z Young Players.

Finał pocieszenia dla ekipy T-18 po wygranej 3:1 nad Young Players.

GALERIA Z MECZU

W wielkim finale najpierw z prowadzenia cieszyli Fanatycy, po trafieniu Szymon Bierówki. Viva odpowiedziała wyrównującym golem Bolesława Wesołowskiego.

Wynik 1:1 utrzymał się już do końca regulaminowego czasu gry. O tym kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, kolejny raz decydował konkurs rzutów karnych. Tutaj górą była ekipa Vivy, dla której był to drugi triumf w historii Turnieju Mikołajkowego.

Marcel Stawicki z ekipy PPWSZ sięgnął po koronę króla strzelców, Vasyl Zhuk z Viva Spajki został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a tytuł MVP turnieju przypadł Jakubowi Kasperczykowi z Fanatyków.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali sponsorzy turnieju: burmistrz Miasta Nowy Targ, firma ZOMA Promo oraz Gorący Potok.

I MIEJSCE:

VIVA Spajki: Vasyl Zhuk, Robert Teper, Paweł Janasik, Bolesław Wesołowski, Wojciech Szczerba, Szymon Urban, Patryk Skawski, Przemysław Zagata, Grzegorz Szczepaniec.

II MIEJSCE:

Fanatycy: Dariusz Bujak, Daniel Mikoś, Mateusz Pluta, Szymon Bierówka, Jakub Kasperczyk, Mateusz Hreśka, Daniel Krugiołka, Marcin Rusnak.

III MIEJSCE

T-18: Piotr Stolarczyk, Mateusz Stolarczyk, Piotr Worww, Karl Jurzec, Damian Jurzec, Daniel Świder, Marcin Wójciak, Kamil Świder.