IMG 3748

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Lubania Maniowy (IV liga) i Jarmuty Szczawnica (V liga) mają za sobą pierwszy w zimowym okresie przygotowawczym mecz sparingowy. W bezpośrednim starciu rozegranym w Nowym Targu zdecydowanie lepsi okazali się maniowianie, którzy zwyciężyli aż 8:0.

Wynik końcowy najlepiej oddaje przebieg tego meczu., w którym czasy gry to trzy tercje po 30 minut. 8 zdobytych przez graczy Lubania goli robi wrażenie, szczególnie że mocno zmrożona nawierzchnia bardzo utrudniała poruszanie się po boisku. Gole dla zwycięzców zdobyli Jakub Kasperczyk (3), Sebastian Kurowski (2), Marco Da Sliva (1) oraz Marek Sikora (2).

IMG 3759

- Nie popadałbym w zbytni optymizm. Jesteśmy na początku drogi w budowaniu firmy na ligę. Cieszy mnie to, że realizowaliśmy to co sobie założyliśmy i to nad czym dotychczas pracowaliśmy, wychodziło nam całkiem nieźle. Ale jeszcze tak jak mówię, dużo pracy przed nami żeby wypracować automatyzm – podkreślił trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

- Wynik absolutnie nie ma dla mnie znaczenia. Nawet gdyby był 0:10 czy byśmy ten mecz wygrali 1:0, nie zmieniło by to mojej oceny. Jesteśmy na zupełnie innym etapie przygotowań, poza tym my mamy swoje cele, Lubań swoje. Niemniej przyjmujemy ten wynik z pokorą i myślę, że to spotkanie pokazało nam też w którym kierunku w trakcie tych przygotowań mamy podążać – ocenił trener Jarmuty, Jacek Pietrzak.

IMG 3713

Składy obu drużyn sporo różniły się od tych z rundy jesiennej bieżącego sezonu. Szczególnie w Lubaniu nastąpiła mała rewolucja. Oprócz strzelców bramek Kurowskiego i Da Silvy nowe twarze w drużynie trenera Grzegorza Hajnosa to bracia Antolakowie Dawid i Radosław, Ukrainiec David Sydorczuk, Norbert Sarna oraz Dominik Rzymowski. Wystąpił także wracający po kontuzji Sławomir Basisty. Brakowało za to kontuzjowanych Daniela Noworolnika i Mateusza Firka. Jeżeli chodzi o ubytki to wiosną w Lubaniu nie zobaczymy już na pewno Łukasza Dudzika, Dominika Skwarka, Kacpra Jurka, Rafała Komorka, Kamila Kasicy, a spory znak zapytania stoi też przy Sylwestrze Kurnycie.

- Na ten moment pozyskaliśmy jedynie Sydorczuka, który był wolnym zawodnikiem. W pozostałych przypadkach albo załatwiamy sprawy związane z transferem, albo jeszcze daliśmy sobie czas by ocenić ich przydatność do zespołu. Chcemy mieć kadrę około 20 zawodników – zaznaczył Hajnos.

IMG 3742

Jeżeli chodzi o Jarmutę to w jej szeregach oglądaliśmy pi zawodników przymierzanych do gry w tym zespole na wiosnę. To wspomniany Jurek z Lubania Maniowy, a także Dariusz Michałczak z Lubania Tylmanowa, Wiktor Weber i Dawid Słowik z Olimpii Pisarzowa oraz Maciej Rzadkosz. Długa była lista nieobecnych. Z różnych względów brakowało Marcina Bobaka, Krzysztofa Czubiaka, Łukasza Janca, Miłosza Kozielca czy Wojciecha Wierciocha

Lubań: Świerad – Augustyn, D. Firek, Górecki, Pluta – Sidoruczk, Jandura, R. Antolak, P. Duda, Da Silva – Kasperczyk oraz Kurowski, Rzymowski, M. Sikora, Zagata, D. Antolak.

Jarmuta: Olchawa – Weber, Ojrzanowski, Mlak, Jasiurkowski – Pietrzak, Michałczak, Jurek, Kuziel, Zieliński – Słowik oraz Trybała, Gołdyn, Rzadkosz.