IMG 1811

UNIHOKEJ. Unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ po dwóch latach bycia mistrzem w kategorii juniorek starszych, tym razem musiały obejść się smakiem. Co więcej nowotarżanki, pełniąc rolę gospodarza turnieju finałowego, nie stanęły nawet na podium, co nie zdarzyło się im w ostatnich 4 latach.

Najpierw nowotarżanki przegrały półfinał z Jedynką Trzebiatów. Remis 4:4 w regulaminowym czasie gry, sprawił że potrzebna była dogrywka. W niej „złotego gola” dla trzebiatowianek zdobyła Zuzanna Krzywak, dla której był to czwarta (!) bramka w tym spotkaniu.
IMG 1882Na osłodę nowotarżankom została walka o „brąz” z drużyną Dzikich Gęsi Zielonka. Zaczęło się obiecująco, bo od bramki dla Podhala już w 102 sekundzie. Im mecz trwał jednak dłużej tym inicjatywę przejmowały zdecydowanie bardziej zdeterminowane rywalki i to one ostatecznie wyszły zwycięsko z tego pojedynku.

- Najwyraźniej nadszedł moment, że trzeba coś zresetować w zespole. Niektóre dziewczyny muszą wziąć się do pracy. Szczerze, to może 20 procent tego zespołu przez cały sezon dawała z siebie wszystko, na treningach i na meczach. Reszta przeszła obok – mówił trener Podhala, Arkadiusz Pysz.

Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Olimpii Osowa Gdańsk po wygranej w dogrywce nad Jedynką Trzebiatów.

IMG 1860

Półfinał

MMKS Podhale Nowy Trag – Jedynka Trzebiatów 4:5 po dogrywce (2:1, 1:1, 1:2;0:1)

Bramki dla Podhala: Mamak 2, Osmala, Malinowska.

O III miejsce

MMKS Podhale – Dzikie Gęsi Zielonka 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Bramki dla Podhala: Cyrwus, Pysz.

Podhale: Hobot (Dynda) – Pysz, Mamak, Gajewska, Pudzisz, Osmala, Malinowska, Filak, Nykaza, Cyrwus, Maciaszek, Fuksa, Skalska, Wójciak, Kula