golen puck1

HOKEJ. Żak młodszy Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ uczestniczył w weekend w Międzynarodowym Turnieju w Budapeszcie „Golden Puck 2019”. „Szarotki” spisały się rewelacyjnie.

Podopieczni trenerów Rafała Sroki i Petra Bohunickiego dotarły aż do finał, zostawiając w pokonanym polu zespoły z Austrii Węgier, Słowacji czy Finlandii. Nowotarżanie turniej rozpoczęli od wygranej 2:1 nad słowacką drużyną Iskra Partizanskie. Parę godzin później chłopcy rozgromili fińskie Blue Jrs Espoo 9-1.

Drugi dzień to kolejny mecz grupowy z czeską HC Domażlice i wygrana 7-2, która zagwarantowała Podhalu pierwsze miejsce w grupie awans do półfinału. Tam rywalem „Szarotek” była Serbka drużyna RED Stars Novy Sad. Po zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu nowotarżanie wygrali 4:2.

W finale Podhale spotkało się ponownie z drużyną z Domażlic. Tym razem górą byli Czesi, zwyciężając 7:0. Sam wynik końcowy jest mocno mylący co do przebiegi tego spotkania. Duże wyróżnienie spotkało Bartłomieja Budzyka, który wybrany został najlepszym obrońcą turnieju. Wśród najskuteczniejszych zawodników turnieju znaleźli się z kolei Patryk Zubek i Marcin Sroka.

- Udział w tym turnieju pokazał ze nasi młodzi hokeiści mogą walczyć jak równy z równym z młodzieżą z innych państw. Pokazał również jak świetną pracę z chłopakami wykonali trenerzy Bohunicky i Sroka. Osobne podziękowania należą sie rodzicom, którzy licznie stawili sie na trybunach Centrum Lodowego w Budapeszcie i cały turniej głośno dopingowali drużynę. Podziękować chcieliśmy także wszystkim tym którzy w sposób finansowy i nie tylko przyczynili sie do wyjazdu dzieciaków na turniej – podkreślił kierownik zespołu, Piotr Budzyk.

MMKS Podhale grało w składzie: Jakub Parszywka, Bartosz Brynczka, Iwo Stanek, Kamil Gach, Wiktor Węglarczyk, Bartłomiej Budzyk, Jan Błach, Szymon Rusnak, Kacper Skiba, Patryk Zubek, Stanisław Michalski, Filip Kopytko, Marcin Sroka, Adrian Piątek, Igor Antolak, Maksymilian Głowa, Maksymilian Zaręba, Kacper Jastrzębski.

fot. superhockey.cz