lubnware

PIŁKA NOŻNA. Zapora Kluszkowce i Lubań Maniowy to kolejni półfinaliści rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Kluszkowianie w niedzielę pokonali w rzutach karnych Chabówkę, a maniowianie dzisiaj wygrali w Białce Tatrzańskiej z Watrą.

To była zdecydowanie najciekawsza para ćwierćfinałowa. W końcu starły się ze sobą dwie drużyny czwartoligowe. Więcej szans przed meczem dawało się białczanom, za którym przemawiał nie tylko atut własnego boiska, ale też dotychczasowe wyniki w lidze.  Tymczasem już po nieco ponad pół godzinie gry to maniowianie trzema golami zapewnili sobie awans do półfinału.

Wynik meczu w 11 min otworzył Maciej Górecki, skutecznym strzałem finalizując dośrodkowanie z rzutu wolnego.  W 22 min Patryk Duda po akcji lewą stroną wyłożył piłę do Dawia Sydorczuka, a te wygrał pojedynek z bramkarzem Watry.  W 33 min precyzyjnym podaniem Mirosław Jandura obsłużył Mateusza Plutę, ten w sytuacji jeden na jeden z Piotrem Tomasikiem był górą.  Więcej bramek już nie padło. Od 71 minuty Watra grała w liczebnym osłabieniu po drugiej żółtej i tym samym czerwonej kartce dla Jakuba Janasika

- Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu do półfinału. To taka mała rekompensata za ten niezbyt udany start w lidze. Mam nadzieję, że to spotkanie podbuduje morale drużyny i taką grę jak dzisiaj będziemy prezentować w lidze – powiedział trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

- Źle weszliśmy w ten mecz. Lubań był bardziej zdeterminowani. W przerwie padło w szatni parę mocnych słów, i w drugiej połowie byliśmy już innym zespołem. Nie udało się jednak strat odrobić. Żałujemy, bo wiadomo że chcieliśmy grać dalej w pucharze. Trudno, teraz już koncentrujemy się na sobotnich derbach w Szaflarach – przyznał trener Watry, Marcin Manelski.

Watra Białka Tatrzańska – Lubań Maniowy 0:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Górecki 11, 0:2 Sydorczuk 20, 0:3 Pluta 33.
Watra: Tomasik – Bartos, Zając Kosturko, Dziubas (46 Bałos) – Świerzbiński, Rzadkosz (76 Leżoń), Kurnyta (46 Misiura), Janasik, Kołbon (46 Czubin) – Pazurkiewicz.
Lubań: Świerad – Augustyn (72 D. Antolak), Górecki, Gorlicki, Pluta – P. Duda (75 R. Antolak), Sydroczuk (68 Sikora), Rzymowski, Sarna (58 Zagata), Jandura – Kurnyta.
Sędziował Bartosz Zabrzeski.