Zdjęcie grupowe

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze NKP Podhala Nowy Targ z rocznika 2009 wywalczyli V miejsce w Turnieju Eliminacyjnym Kolejarz Cup uzyskując tym samym bilet na Główny Turniej Międzynarodowy Kolejarz Cup który odbędzie się we wrześniu.

Do turnieju głównego awansowały 4 miejsca spośród 16 drużyn. Nowotarżanie zajęli co prawda 5 miejsce, ale że Dunajec oraz Kolejarz mieli z automatu zagwarantowany udział w finale, nowotarżanie także się w nim znaleźli. 

W turnieju wzięły udział najlepsze akademie nie tylko z Małopolski. Turniej był bardzo wymagający. Grano w systemie każdy z każdym. Każdy mecz trwał 20 minut, a każda drużyna rozegrała aż 15 spotkań w ciągu dwóch dni. Łącznie zawodnicy rozegrali 300 minut. 

zdjęcie2

- Przede wszystkim chłopaki zagrali bardzo ambitnie i co ważne, z turnieju na turniej wyglądają coraz lepiej. Małymi kroczkami idziemy cały czas do przodu – podkreśla trener NKP Podhale, Marcin Faron - Przed nami oczywiście cały czas sporo pracy. Sezon powoli się kończy i podsumowując ten rok pracy, chłopaki sprezentowali sobie mały sukces uzyskując bilet do głównego turnieju gdzie będziemy mogli zmierzyć się z najlepszymi Akademiami z całej Polski – dodał szkoleniowiec.

Wyniki wszystkich meczów NKP Podhala

NKP - IGLOOPOL DĘBICA- 2:0
NKP - WISŁA KRAKÓW - 6:1
NKP - AP TALENT - 9:1
NKP - NOWA PROSZOWIANKA - 0:2
NKP - SLOWIK OLKUSZ - 5:2
NKP - AP SANOK - 1:2
NKP - AP LIMANOVIA- 1:4
NKP - KOLEJARZ STROZE 2010 - 0:0
NKP - DUNAJEC NOWY SACZ - 0:0
NKP - MINERALNI KRYNICA - 2:0
NKP - KOLEJARZ STROZE 2009 - 3:0
NKP - WISŁA KRAKÓW - 3:0
NKP - GLINIK GORLICE - 5:2
NKP - SANDECJA N.S - 0:4
NKP - SOKOLIKI STARY SĄCZ- 2:0

Skład Podhala: M.Cison, S.Topor, S.Cebula, N.Dolata, J.Slabon, M.Ligeza, O.Dziekan, G.Rokicki, M.Bielak, T.Kurta, B.Knurowski, F.Galica